6.9 C
Bratislava
sobota, 28 novembra, 2020
-- Reklama --

NISSAN 370Z NISMO: Najlepšie Z-ko

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Druhý model v európskom sortimente vozidiel Nissan Nismo
  • Skvelý výkon a vynikajúce jazdné vlastnosti za dostupnú cenu
  • Výkon sa zvýšil z 328 na 344 k
  • Rýchlejšia akcelerácia, zvýšená flexibilita a reálna výkonnosť
  • Prepracovaný podvozok, brzdová sústava a výfukový systém
  • Vzrušujúci nový dizajn Nismo s vylepšeniami zameranými na výkonnosť
  • V Európe v predaji od júna 2013

A zrazu boli dva… Ambiciózne plány spoločnosti Nissan s novým strhujúcim radom Nismo boli v Ženeve predstavené verejným debutom nového modelu 370Z Nismo. Tento doteraz najšportovejší cestný model Z bol potvrdený do výroby a bol vystavený spolu s modelom Juke Nismo na tejto výstave, kde spoločnosť Nissan sprístupňuje svoje nové vysoko výkonné vozidlá európskym zákazníkom.

 

V súlade s tradíciou vozidiel Nismo toto mimoriadne špeciálne Z ponúka oveľa viac než len vysoký výkon. Všetky zmeny dizajnu, podvozka a pohonného ústrojenstva boli vykonané s cieľom zvýšiť pôžitok z jazdy a zužitkovať skúsenosti doteraz získané v oblasti motoristických športov.

Štandardný osvedčený šesťvalcový motor modelu 370Z bol pozmenený, pričom sa jeho výkon zvýšil z 328 na 344 k a krútiaci moment z 363 na 371 Nm. Výsledkom je mimoriadne dobrá odozva pri nízkych a stredných otáčkach a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy (v závislosti od schválenia).

Nissan 370Z Nismo je k dispozícii len ako kupé so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a má jedinečné špecifikácie navrhnuté podľa požiadaviek a preferencií európskych zákazníkov. Hoci jedna verzia modelu 370Z Nismo sa už predáva v Severnej Amerike, model s európskymi špecifikáciami je technicky prispôsobený do náročnejších cestných podmienok. Vďaka tomu ponúka svižnejšiu a podmanivejšiu jazdu.

 Nissan NISMO Z 2013
© Nissan

Model 370Z so zadným pohonom, ktorý je už známy svojou výnimočnou dynamikou a riadením, ponúka vo forme variantu Nismo ešte očarujúcejší zážitok. Vodiči môžu zažiť strhujúce zrýchlenie a maximálnu istotu výnimočnej stability aj pri vysokých rýchlostiach.

Dôležitou súčasťou vývoja modelu Z bolo aj zaistenie pocitu bezpečného brzdenia, a preto technici spoločnosti Nismo využili mimoriadne pevnú brzdovú hadicu a vysokovýkonnú brzdovú kvapalinu z modelu R35 GT-R. Exkluzívny dvojitý výfukový systém Nismo vylepšuje a zosilňuje strhujúci zvuk 3,7-litrového motora V6.

Podobne ako Juke Nismo, aj model 370Z Nismo prichádza s novým pôsobivým vzhľadom, ktorý spája klasické detaily radu Nismo s odvážnymi krivkami štandardného modelu.

Predná časť má agresívnejší dizajn, ktorý zlepšuje prúdenie vzduchu pod vozidlom, čím zvyšuje stabilitu pri vyšších rýchlostiach a v zákrutách. Tento dodatočný prítlak je doplnený dôkladne prepracovaným nastavením odpruženia a podvozka, čím sa zlepšuje stabilita a dynamické jazdné vlastnosti na ceste aj na pretekárskej dráhe.

Nissan NISMO Z 2013
© Nissan

Medzi ďalšie vylepšenia dizajnu patria tenké červené pásiky viditeľné v prednej aj zadnej časti a na spätných zrkadlách. Nasadené sú jedinečné tmavosivé superľahké 19-palcové kované disky Nismo z ľahkých zliatin so športovými červenými brzdovými strmeňmi a širokými pneumatikami pre vysokú výkonnosť. Nový elegantný spojler v zadnej časti dodáva celkovému vzhľadu vizuálnu príťažlivosť a zároveň zlepšuje aerodynamické vlastnosti.

Vnútorný dizajn modelu 370Z, ktorý bol od začiatku orientovaný na vysokú výkonnosť, je teraz maximálne prispôsobený vodičovi. Volant má úpravu Alcantra s koženými prvkami a s červenou pretekárskou značkou hornej úvrate ako na modeli Juke Nismo. Športové sedadlá sú plne elektrické so špeciálnymi nášivkami Nismo a červeným prešívaním prvotriedneho športového vzhľadu. Posledným detailom je štítok s číslom Nismo, ktorý pridáva exkluzivitu každému jednému vozidlu 370Z Nismo.

Nový Nissan 370Z Nismo prináša nový štandard pre dynamické vlastnosti radu Z. Na kľúčových európskych trhoch sa predaj začína v júni 2013 a úplné údaje spolu s cenami budú oznámené, keď sa bude blížiť dátum uvedenia na trh.

Zdroj: Nissan

Fotogaléria

Predchádzajúci článokNový Lexus IS
Ďalší článokRange Rover Sport novej generácie
- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy