6.9 C
Bratislava
štvrtok, 21 januára, 2021
-- Reklama --

Nový Lexus IS

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...

Lexus IS sa predstavuje v európskej premiére s úplne novým dizajnom exteriéru a interiéru na medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Prvýkrát sa tento sedan ponúka tiež s plne hybridným pohonom Lexus Hybrid Drive.

Úplne nový IS, inšpirovaný nadšene prijatým konceptom LF-CC a preberajúci štylistické prvky od kultového LFA, je vybavený našou odvážnou vretenovitou maskou chladiča. V profile prechádzajú línie plynule z prednej do zadnej časti, kde sa koncentruje vizuálna „hmota“ kabíny. Úžasný dizajn svetlometov s našimi svetlami pre dennú prevádzku v tvare písmena L dodáva vozidlu ešte viac elegancie a dynamiky.

Čistý a elegantný dizajn interiéru sa odráža na prístrojovej doske orientovanej na vodiča, ktorá je vo verzii F SPORT vybavená prístrojom s pohyblivým centrálnym prstencom ako v LFA. Zvýšená úroveň komfortu na zadných sedadlách a väčší objem batožinového priestoru sprevádza najväčší priestor pre kolená a najlepšiu prístupnosť vo svojej triede.

Lexus IS 2013
©Lexus

Nový modelový rad IS bude zahŕňať modely IS 250 a IS 300h – úplne prvý hybridný IS

Najnovší Lexus IS inšpirovaný uznávaným konceptom LF-CC ponúka nový výrazný dizajn značky Lexus, ktorý tomuto kompaktnému sedanu dodáva agresívnu eleganciu a umocňuje jeho výkonový potenciál a firemnú identitu.

Dizajn karosérie zahŕňa „dramaticky“ štylizované svetlá pre dennú prevádzku v tvare písmena L, integrované do predného nárazníka.

Zvonku úžasný dizajn, LED svetlomety a odvážna „vretenovitá maska chladiča“ Lexus. Vo vnútri športová prístrojová doska orientovaná na vodiča s najmodernejšími multimediálnymi a asistenčnými systémami. Na ceste je to nádherne vyvážený sedan. Poháňaný je naším najnovším hybridným systémom Lexus Hybrid Drive v modeli IS 300h alebo zážihovým motorom V6 v modeli IS 250. Obe vozidlá sú tiež k dispozícii ako dynamické verzie F SPORT.

Lexus IS 2013
©Lexus

Úžastná ovládateľnosť

Za volantom si budete užívať precíznu ovládateľnosť s prvotriednou kultivovanosťou a komfortom vozidiel Lexus. Nový Lexus IS je výsledkom neúnavnej pozornosti venovanej detailom. Pre ešte podmanivejšiu jazdu sme znížili sedadlo vodiča o 20 mm a zmenili polohu volantu o 3°. Precíznosť riadenia zlepšila tuhšia karoséria vyrobená s využitím prelomových technológií lepenia a špeciálneho laserového zvárania.

F SPORT  Dynamické reakcie

Režim Sport S+ vo verzii IS 300h F SPORT zmení nastavenie adaptívneho odpruženia a posilňovača riadenia pre ešte dynamickejšiu jazdu. Nezameniteľne odvážne verzie IS 300h F SPORT a IS 250 F SPORT sú vybavené exkluzívnymi 18″ kolesami z ľahkej zliatiny, maskou chladiča F SPORT a hmlovými LED svetlami. Vo vnútri vás privítajú prístroje v úžasnom štýle modelu LFA.

 

http://www.youtube.com/watch?v=fndfmd2LK6c

Sila hybridného h

Nový IS 300h poskytuje plne hybridný výkon 162 kW (220 k), napriek tomu bude mať emisie CO2 nižšie než 100 g/km. IS 300h poháňaný treťou generáciou systému Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pokrokový zážihový motor 2,5 litra s priamym vstrekovaním a vysokovýkonný elektromotor, zatiaľ čo inovatívny systém Active Sound Control vytvára sofistikovaný zvuk motora.

Rýdzi Lexus

Nový Lexus IS vyrábaný v našom oceňovanom závode Tahara ponúka cestujúcim jedinečný komfort. Pri odpočinku v prepychových kožených sedadlách si budete užívať nádherných detailov Lexus, ako je ozdobné obloženie z pravého dreva a krásne spracované centrálne analógové hodiny. Všetky vozidlá IS, vyrábané na rovnakej montážnej linke ako náš špičkový sedan LS, kontrolujú remeselníci Lexus „Takumi“.

Riaďte sa inteligenciou

Dokonalé rozhranie pre inteligentný telefón, nová generácia navigačného systému a prelomové asistenčné systémy podporujúce vodiča. S interaktívnym multimediálnym systémom môžete navigovať, telefonovať alebo si užívať audiosystém Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktormi. Alebo môžete prstami meniť nastavenie klimatizácie prostredníctvom našich inovatívnych elektrostatických ovládacích prvkov.

Zdroj: Lexus

Fotogaléria

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy