6.9 C
Bratislava
sobota, 28 novembra, 2020
-- Reklama --

Model BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaný značkou ROBBE & BERKING

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...

Koncept manufaktúrnej výroby sa zvykne spájať s jedinečnými produktmi, tradičnými remeselnými zručnosťami, dokonalosťou opracovania a napĺňaním aj tých najnáročnejších požiadaviek. Presne to sú princípy, ktorými sa značka BMW Individual Manufaktur riadi už viac než 20 rokov. To, čo začiatkom 90. rokov začalo zákazkovým modelom BMW 750Li pre Karla Lagerfelda, sa časom vyvinulo do podniku zosobňujúceho tú najvyššiu mieru prispôsobenia produktov predstavám zákazníkov.

BMW Individual Manufaktur nie je miesto, ale skôr myšlienka, ktorá sa denno-denne stáva skutočnosťou. Touto myšlienkou je absolútna orientácia na zákazníkov,

vysvetľuje Friedrich Nitschke, prezident divízie BMW M GmbH.

U nás sa každá vízia exkluzivity stáva realitou.

Značka BMW Individual však nevyrába iba jedinečné automobily, ale zároveň navrhuje a vytvára aj rôzne špeciálne edície a modely pre konkrétne trhy, ako napríklad pri svojej spolupráci s výrobcom hodiniek Girard Perregaux či renomovanými výrobcami koncertných klavírnych krídel, značkou Steinway & Sons. Okrem podniku BMW Individual Manufaktur existuje aj značka BMW Individual Collection, ktorá modely značky BMW Individual dopĺňa prostredníctvom ponuky sortimentu vybavenia dokonale uspôsobeného konkrétnym modelom vozidiel BMW rôznych sérií pozostávajúcim z exkluzívnych povrchových úprav zovňajšku vozidiel, poťahov z tej najkvalitnejšej kože a obloženia interiéru.

Všetko pre dokonalosť.

Spoločnosť BMW Individual Manufaktur vďaka partnerskej spolupráci s renomovanými podnikmi dokázala v uplynulých rokoch neustále rozširovať svoje pôsobenie do nových sfér a zároveň vytvárať stále nové merítka exkluzivity. Za dodnes najväčší úspech je možné považovať automobil BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaný značkou ROBBE & BERKING. Spoločnosť ROBBE & BERKING patrí medzi najtradičnejších výrobcov striebra na svete. Každý z jej produktov je zároveň vyjadrením absolútneho remeselného majstrovstva, čím dáva za pravdu tvrdeniu spoločnosti, že vytvára pôžitky nielen na celý život, ale na celé generácie.

Značky BMW a ROBBE & BERKING majú spoločné viac, než len vášeň pre elegantné klasické jachty – obidve spoločnosti pri tvorbe svojich produktov uplatňujú rovnaké štandardy: okrem dokonalej technickej funkčnosti je prvoradým kritériom uspokojenie zákazníka,

vysvetľuje Oliver Berking, majiteľ piatej generácie a generálny riaditeľ spoločnosti ROBBE & BERKING.

Naše produkty si zároveň zachovávajú charakter manuálneho vyhotovenia – úsilie o dokonalé remeselné spracovanie a nadčasovú eleganciu v spojení s nesmiernym dôrazom aj na tie najmenšie detaily. Vozidlo BMW Individual 760Li Sterling inšpirované značkou ROBBE & BERKING je úžasným dôkazom tohto prístupu.

Adrian van Hooydonk, senior viceprezident divízie BMW Group Design, dodáva:

Pri mojej prvej návšteve podniku ROBBE & BERKING na mňa zapôsobil predovšetkým priam nevídane tradičný charakter remeselného spracovania a dôslednosť pri dosahovaní čo najoptimálnejších riešení. Práve táto vášeň je zároveň puncom nášho spoločného produktu.

Model BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaný značkou ROBBE & BERKING.

Rovnaké chápanie estetiky, luxusu a elegancie sa pretavilo do výnimočnej formy automobilu BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaného značkou ROBBE & BERKING. BMW radu 7 je zosobnením jedinečného pôžitku z jazdy, osobitého štýlu a športovej elegancie. Táto vlajková loď spomedzi všetkých automobilov značky BMW ponúka spojenie zdokonalenej technológie pohonu s luxusným pohodlím a tak vytvára optimálny základ pre naozaj výnimočnú spoluprácu: fúziu exkluzívneho ručného remeselného majstrovstva s jedným z najdynamickejších vozidiel v segmente prémiových luxusných automobilov.

Model BMW Individual 760Li Sterling je nasýtený vrúcnosťou a duchom špičkovej remeselnej práce,

poznamenáva Karim Habib, riaditeľ divízie BMW Design.

Výrečné povrchové plochy exteriéru aj interiéru, ktoré boli opracované ručne, ako aj dômyselné uplatnenie kvalitnej kože zo strany spoločnosti BMW sa tu stretá so striebornými povrchmi znamenite tepanými spoločnosťou ROBBE & BERKING, aby spoločne vytvorili jedinečné vyjadrenie exkluzivity.

Keď prišlo na otázku, ako tento vzácny kov skombinovať s automobilom, dizajnéri značky BMW a strieborníci spoločnosti ROBBE & BERKING vzájomne hľadali inšpiráciu v prácach toho druhého.

Rovnako ako strieborníci do auta nasadli, aby nasávali jeho atmosféru, aj my sme si prešli ich dielňou a zoznámili sa s jej duchom, špeciálnymi technikami používanými pri spracovaní striebra a dokázali ich tak preniesť do vozidla,

hovorí Martina Starke, riaditeľka divízie BMW Color and Trim Design pri spomienke na začiatky tejto spolupráce.

Elegantné strieborné prvky interiéru aj exteriéru automobilu BMW Individual 760Li Sterling dodávajú nevídaný lesk a robia z neho vôbec najhodnotnejší jednorazový model, aký podnik BMW Individual Manufaktur dodnes vyrobil. Napriek tomu však na prvý pohľad nie je extrémne do očí bijúcim vozidlom – a to cielene. Práve naopak, v súlade s konceptom diskrétneho luxusu a exkluzivity typických pre oboch partnerov, model BMW Individual 760Li Sterling svoju jedinečnosť odhalí až po bližšom prihliadnutí.

Oliver Berking vysvetľuje rozdiel medzi striebrom a inými lesklými kovmi takto:

Má svoje jedinečné hrejivé vyžarovanie, ktoré znalcovi ihneď prezradí, že sa jedná o striebro a nie chróm či leštený hliník.

Exteriérové prvky typické pre značku BMW sú na automobile BMW Individual 760Li Sterling vyhotovené zo striebra. Charakteristická mriežka chladiča značky BMW, bočná lišta upozorňujúca na prítomnosť výkonného 12-valcového vidlicového motora a vzadu zadná lišta, označenie modelu a koncovka výfuku sú vyhotovené s typickým oplátovaním z pravého striebra značky ROBBE & BERKING. Logá značky BMW na kapote a dverách batožinového priestoru sú dokonca vytvorené zo šterlingového striebra rýdzosti 925. Ako čerešničku navyše odborníci zo spoločnosti ROBBE & BERKING na emblém spoločnosti BMW umelecky naniesli modrý a biely email.

Decentné označenie ROBBE & BERKING na zadnom stĺpiku, ako aj nápisy „ROBBE & BERKING Sterling“ a „BMW Individual“ na postriebrenej zadnej ozdobnej lište sú ďalším svedectvom tejto výnimočnej spolupráce. Príťažlivý kontrast so všetkými striebornými prvkami vytvára hlboký a zároveň hrejivý farebný odtieň exteriéru pod názvom Singapore Grey, ktorý je súčasne umiernený aj pútavý.

Tepanie – najvyššia forma strieborníckeho umenia.

Prvý náznak toho, čo ponúka interiér vozidla, prinesú prepracované kľučky dverí. Všetky štyri sú vykladané tepanými šterlingovým striebrom. Prvou vecou, ktorú spozorujete, keď otvoríte dvere, sú postriebrené kryty prahoch dverí zdobené značkou ROBBE & BERKING. Následne sa vám otvára úplný výhľad na nevídaný interiér: všetky ozdobné lišty sú vyhotovené z pravého tepaného šterlingového striebra s rýdzosťou 925.

Tepanie, známe aj pod názvom martelé, je jednou z najstarších a najdômyselnejších techník strieborníckeho umenia. Na priehlbinách vytváraných kladivkom sa v niekoľkých smeroch láme svetlo, čím povrch kovu vytvára dojem organického pohybu, ktorý má zároveň dekoračný účinok. Na dosiahnutie tohto efektu sa vysoko leštené strieborné platy opracovávajú pomocou špeciálneho kladivka. Na rovnaké miesto nemôžu dopadnúť dva údery kladivka, pričom však na celý povrch však musí byť pôsobené rovnakou silou. Práve v tom spočíva najväčšia výzva: jeden nesprávny úder a celý kus sa stáva nepoužiteľným. Iba skúsené ruky striebrotepcov sú schopné vytvoriť jemné prehĺbené plôšky, ktoré interiéru modelu BMW Individual 760Li Sterling dodávajú jeho jedinečný ligot.

Všetky tepané povrchy sú vytvorené z pravého šterlingového zlata 925, čoho dôkazom je aj označenie spoločnosti ROBBE & BERKING spolu so symbolom polmesiaca a koruny, ktoré nesú výlučne produkty vyrobené z číreho striebra. Povrchy ozdobných líšt automobilu BMW Individual 760Li Sterling sú označené rovnakým puncom polmesiaca, ktorý je medzinárodným symbolom striebra, koruny označujúcej Nemecko a s nimi značkou svojho výrobcu. Na opierkach hlavy nájdete rovnaký symbol polmesiaca s korunou v podobe ručne vyšitej vytvorenej v závode značky BMW Individual.

Celokožené obloženie BMW Individual z jemnozrnnej kože Merino vo farbe Amaro Brown je tou najexkluzívnejšou koženou výbavou, akú spoločnosť BMW ponúka. Na sedadlách ju dopĺňajú kontrastné línie vo farbe Opal White. Kožené poťahy obloženia sedadiel, predného a stredného stĺpika, slnečných clôn a dverí ešte zdôrazňujú prémiový charakter priestoru pre pasažierov. Jedinečnosť interiéru dotvára Alcantara vnútorné obloženie strechy rovnako vo farbe Amaro Brown. Model BMW Individual 760Li Sterling teda ponúka najvýberovejšiu kombináciu materiálov, aké môžete od vozidla luxusnej triedy očakávať. Interiérové doplnky dotvára drobný odkaz na takmer 140-ročnú striebornícku tradíciu spoločnosti ROBBE & BERKING: nad zadnou stranou stredového tunelu sa nachádzajú dve drobné strieborné čaše spolu so striebornou karafou, ktoré boli vyrobené exkluzívne pre tento výnimočný model.

Zdroj: BMW

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy