6.9 C
Bratislava
utorok, 19 januára, 2021
-- Reklama --

Spoločnosť Nissan prináša hráčom víziu na rok 2020

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Virtuálne supervozidlo stvorené na oslavu 15. výročia vzniku legendárneho jazdného simulátora Gran Turismo sa stalo skutočnosťou na Festivale rýchlosti v Goodwoode.
  • Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo bol v Goodwoode predstavený vo štvrtok 26. júna o 13:00 
  • Štvorsedadlové virtuálne supervozidlo s vyspelou aerodynamickou karosériou
  • Podvozok s pohonom všetkých kolies, aktívne odpruženie
  • Virtuálna verzia na stiahnutie od júla

Vízia značky Nissan v podobe supervozidla blízkej budúcnosti, ktorá pôvodne vznikla ako modelová štúdia mladých návrhárov spoločnosti Nissan a neskôr dostala formu virtuálneho modelu pre počítačovú hru PlayStation® Gran Turismo 6®, sa z virtuálneho sveta sťahuje do reality.

Koncepčný model v skutočnej veľkosti bol predstavený vo štvrtok 26. júna v rámci Festivalu rýchlosti v britskom Goodwoode.

Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo sa zrodil vo fantázii mladých návrhárov spoločnosti Nissan, ktorí dostali voľnú ruku pri tvorbe skvelého supervozidla pre vlastnú virtuálnu stajňu v hre Gran Turismo.

Návrh tímu z divízie Nissan Design Europe so sídlom v britskom Londýne bol ale natoľko sľubný, že do jeho ďalšieho vývoja sa zapojil aj konštruktérsky tím z Japonska.

Vozidlo, ktoré preberá dizajnové prvky súčasných pretekárskych modelov, bolo kompletne vytvorené pomocou najnovších digitálnych návrhárskych nástrojov. Jeho prvým a doteraz jediným zhmotnením je aktuálny koncepčný model.

Vozidlo Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo vzišlo zo štýlovej štúdie vytvorenej mladými návrhármi spoločnosti Nissan z celého sveta. Každý z tímov reagoval na výzvu tvorcov simulátora Gran Turismo 6, ktorí požiadali celkovo 28 rôznych výrobcov o vytvorenie vozidla snov na oslavu 15. výročia vzniku hry.

Štvorsedadlové vozidlo spoločnosti Nissan preberá technológie známe z pretekárskych okruhov (najmä riadenie toku vzduchu) a prináša ich do prostredia cestných vozidiel.

Do dizajnu virtuálneho vozidla sa rovnakou mierou premietajú emócie a vietor. Jeho výkon by teda vďaka úzkej spolupráci so skúsenými technikmi pre oblasť aerodynamiky a konštrukčnými tímami z Japonska mal byť maximálne realistický.

Elegantné štýlové prvky evokujú niektoré aspekty z histórie pretekárskych modelov značky Nissan, ale podávajú ich vo futuristickom vyhotovení.

Fyzickú podobu vozidla uvideli ako prví návštevníci Festivalu rýchlosti v Goodwoode, ale jeho prvými „vodičmi“ budú hráči GT6. Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo si bude možné stiahnuť v júli, a to v desiatich rôznych odtieňoch.

„Je to v súlade s filozofiou spoločnosti Nissan,“ hovorí Koji Nagano, viceprezident divízie Nissan Design Europe. „Vozidlo, ako je Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo, by si v skutočnosti mohlo dovoliť len málo ľudí. Vďaka hre Gran Turismo ho ale bude môcť šoférovať ktokoľvek a zažiť na vlastnej koži, čo sa skrýva za sľubom spoločnosti Nissan prinášať vzrušujúce inovácie.“

Vyjde teda v roku 2020 na goodwoodsky kopec sériová verzia? To sa uvidí… každopádne sa čoskoro môžu začať diať veľké veci. Medzitým si nadšenci môžu dramatický vzhľad a bezkonkurenčný virtuálny výkon vozidla vychutnať v pohodlí svojich kresiel!

Zdroj: Nissan

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy