6.9 C
Bratislava
utorok, 19 januára, 2021
-- Reklama --

Spoločnosť Volvo Cars pridáva do ďalšej generácie automobilov systém Android Auto

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...

Spoločnosť Volvo Car Group (Volvo Cars) sa pripojila k združeniu Open Automotive Alliance, aby vodičom cez nové, prelomové používateľské rozhranie sprístupnila smartfónovú platformu Android. Táto iniciatíva spája jednu z najpokrokovejších automobilových spoločností a najpopulárnejšiu smartfónovú platformu na svete, vyvinutú spoločnosťou Google.

Integrácia systému Android Auto™ dodáva zážitku z riadenia vozidiel Volvo ďalší rozmer. Systém Android Auto prináša funkcie a služby, ktoré už používatelia smartfónov a tabletov Android poznajú, a to priamo do auta cez veľkú stredovú konzolu s dotykovým displejom spoločnosti Volvo Cars.

„Vďaka prístupu spoločnosti Google k orientácii na používateľa a využitiu technológií na zjednodušenie každodenného života je systém Android Auto dokonalým rozšírením zážitku s vozidlami Volvo,“ hovorí Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Interakcia medzi systémom Android Auto a úplne novým používateľským rozhraním značky Volvo Cars pretvára vzhľad aj atmosféru interiéru vozidla. Interiéry automobilov Volvo bude charakterizovať ich technologická jednoduchosť a funkčnosť.

„Tvrdo sme pracovali na tom, aby sme používateľom zabezpečili príjemný zážitok so systémom Android Auto. To našim zákazníkom ponúka novú úroveň hladkého a bezproblémového použitia mobilných zariadení. Zároveň tak prinášame do auta digitálny ekosystém, ktorý už naši zákazníci poznajú a ktorý dobre dopĺňa už existujúce služby pripojenia a aplikácie vo vozidle Volvo Cars,“ uvádza Håkan Samuelsson.

Systém Android Auto bude poskytovať prístup k vyhľadávaniu Google, mapám Google, službám Google Play a Google Play Music a špeciálne upraveným aplikáciám tretích strán, ako napríklad Spotify. Všetky aplikácie spúšťané na telefóne môžete ovládať hlasom, ovládačmi na volante alebo cez dotykovú obrazovku v aute, vďaka čomu bude interakcia s obsahom systému Android Auto bezpečná a jednoduchá.

Na výšku orientovaná dotyková obrazovka spoločnosti Volvo Cars dodáva používateľom výhodu zobrazenia obsahu systémov Volvo Cars aj Android Auto zároveň, takže medzi obrazovkami auta a telefónu Android nebudete musieť prepínať.

„Používatelia smartfónov Android sa budú v novom Volve cítiť ako doma. S našou veľkou dotykovou obrazovkou orientovanou na výšku sme vytvorili plne integrovaný používateľský zážitok, ktorý posúva interakciu s mobilnými zariadeniami v aute na úplne inú úroveň. To všetko v spolupráci s pokročilým systémom hlasového ovládania, ktorý ponúka spoločnosť Google, robí zo systému Android Auto dokonalého partnera do auta značky Volvo,“ hovorí Håkan Samuelsson.

Systém Android Auto bude dostupný vo všetkých nových autách značky Volvo založených na novej modulárnej architektúre Scalable Product Architecture (SPA), počnúc úplne novým modelom XC90, ktorý bude verejnosti odhalený na tohtoročnom autosalóne v Paríži.

Spoločnosť Volvo Cars tiež doplní do všetkých nových modelov kompatibilitu so systémom Apple CarPlay™, založenú na novej modulárnej architektúre Scalable Product Architecture. Vďaka tomu bude auto značky Volvo schopné priamo cez dotykový displej vo vozidle prepojiť vodičov s najpoužívanejšími smartfónovými platformami.

Redakčná poznámka:

Open Automotive Alliance je medzinárodné združenie lídrov v oblasti automobilového a technologického priemyslu, ktoré si dáva za cieľ priniesť do áut platformu Android.

Zdroj: Volvo Cars

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy