6.9 C
Bratislava
sobota, 28 novembra, 2020
-- Reklama --

Nissan uvádza pre svoj úspešný crossover Qashqai nový preplňovaný zážihový motor DIG-T 163

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Rad vozidiel Qashqai sa rozrastá o verziu s novým preplňovaným zážihovým motorom DIG-T 163 s objemom 1,6 litra.
  • Motor spoľahlivo spĺňa novú prísnu emisnú normu EURO 6.
  • Motor vykazuje spotrebu paliva od 5,8 l/100 km (vo verziách s 16palcovými a 17palcovými kolesami) a emisie CO₂ od 134 g/km.
  • Ide o najrýchlejší model Qashqai v aktuálnom ponukovom rade – z 0 na 100 km/h zrýchli za 9,1 sekundy.
  • Ponuku vozidiel Qashqai so zážihovými motormi završuje model s prevodovkou Xtronic v kombinácii s motorom 1.2 DIG-T.
  • Qashqai s motorom DIG-T 163 je možné objednať u všetkých autorizovaných predajcov Nissan a prvé vozidlá dorazia začiatkom budúceho roku.

Spoločnosť Nissan rozširuje ponuku modelov uznávaného vozidla Qashqai uvedením verzie s novým vyspelým zážihovým motorom DIG-T 163. Nový štvorvalcový preplňovaný motor s objemom 1,6 litra spoľahlivo plní prísne požiadavky emisnej normy EURO 6. Spája v sebe razantný výkon, nízke emisie CO2 a výnimočnú úsporu paliva.

Motor DIG-T 163 bol vyladený špeciálne pre model Qashqai. Disponuje vyspelou technológiou preplňovania a ďalšími funkciami navrhnutými na maximalizáciu výkonu a zároveň úsporu paliva. Môže sa pochváliť výkonom 163 k (120 kW) pri 5 600 ot./min a krútiacim momentom 240 Nm v rozpätí 2 000 až 4 000 ot./min. Tieto úctyhodné parametre odrážajú úspechy spoločnosti Nissan v úsilí o zmenšovanie rozmerov. Dokazujú, že silná akcelerácia a jazdná flexibilita nie sú podmienené veľkým objemom.

Takisto ako vo všetkých motoroch nového modelového radu Qashqai je aj nový DIG-T 163 vybavený systémom Štart/Stop a prináša vysokokvalitné jazdné vlastnosti, ktoré sa vyznačujú plynulosťou a rýchlou odozvou, na aké sú zákazníci pri značke Nissan zvyknutí. Vozidlo dosahuje akceleráciu z 0 na 100 km/h len za 9,1 sekundy, čo z neho robí najrýchlejšie vozidlo Qashqai v modelovom rade. Jeho maximálna rýchlosť je 200 km/h.

Ešte pôsobivejšie sú pri motore DIG-T 163 spotreba paliva a hodnoty emisií. Vozidlá vybavené týmto novým motorom vykazujú pri kombinovanom cykle EÚ spotrebu iba 5,8 l/100 km a emisie CO2 od 134 g/km v modeloch vybavených 16palcovými a 17palcovými diskami kolies, resp. 138 g/km v modeloch vybavených 18palcovými a 19palcovými diskami kolies.

Nový motor DIG-T 163 je k dispozícii vo verzii s pohonom predných kolies a je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Najširšia ponuka vozidiel Qashqai v histórii
Príchod novej hnacej jednotky DIG-T 163, ktorá prekonáva existujúci motor 1.2 DIG-T, završuje rad zážihových motorov vozidiel Qashqai. Štvorvalcový motor vyvinutý v rámci aliančnej spolupráce dosahuje výkon 115 k (85 kW) a skrýva v sebe skutočnú silu, ktorá oproti mnohým 1,6litrovým motorom s atmosférickým plnením ponúka razantnejšiu akceleráciu a lepšiu pružnosť.

V štandardnej výbave má systém Štart/Stop a je vybavený množstvom technológií na úsporu paliva, okrem iného regeneratívnym alternátorom, optimalizovanými prevodovými pomermi a špeciálnymi mazivami s nízkou viskozitou.

Pre zákazníkov, ktorí dávajú prednosť jednoduchosti a ľahkému ovládaniu v podobe automatického radenia, je teraz k dispozícii motor 1.2 DIG-T v kombinácii s vyspelou prevodovkou Nissan Xtronic. Prevodovka Xtronic funguje na princípe variátora a bola skonštruovaná tak, aby poskytovala plynulejšie a prirodzenejšie jazdné vlastnosti.

Na rozdiel od bežných variátorov napodobňuje prevodovka Xtronic vozidla Qashqai prostredníctvom odstupňovaných zmien pri prudkej akcelerácii správanie klasických automatických prevodoviek s niekoľkými prevodovými pomermi. Pri miernejšom štýle jazdy sa pomery upravujú citlivo tak, aby bola zaručená celková plynulosť. Prevodovka Xtronic v sebe teda spája najlepšie vlastnosti z oboch kategórií: výnimočnú plynulosť prenosu energie pri plynulej jazde a nekompromisný výkon počas akcelerácie.

Zdroj: Nissan

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy