6.9 C
Bratislava
sobota, 28 novembra, 2020
-- Reklama --

Nový Mercedes-Maybach Pullman stavia na 50-ročnej tradícii

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...

Pri príležitosti 50. narodenín najznámejšej limuzíny Pullman, Mercedes-Benz 600, mal na autosalóne v Ženeve svoju premiéru nový Pullman. Druhý model od značky Mercedes-Maybach preberá úlohu absolútne najexkluzívnejšieho modelu s usporiadaním sedadiel tvárou v tvár za deliacim sklom a je zároveň exkluzívnou luxusnou automobilovou triedou s tradíciou značky Maybach.

Mercedes-Maybach Pullman (VV 222) 2015

Už jeho dĺžka 6,50 metra naznačuje, že Mercedes Maybach Pullman má osobitné postavenie. Zadná časť vozidla preto ponúka priestranné veľkolepé miesto na sedenie s množstvom príjemných sériových detailov, vďaka čomu spĺňa šoférska limuzína súčasné nároky na najvyššiu exkluzivitu a luxus. Významní hostia cestujú v smere jazdy na dvoch sériových riaditeľských kreslách. Vychutnávajú si najväčší priestor v oblasti nôh v segmente a najkomfortnejšie nastupovanie a vystupovanie. Štyria cestujúci sa môžu usadiť tvárou v tvár za deliacou priečkou, ktorá sa spúšťa elektricky, čo je typickou vlastnosťou limuzíny Pullman. K prvým zákazníkom sa ich vozidlo dostane na začiatku roka 2016, samozrejme, v najvyššej miere individualizácie.

Mnohé vlády, hlavy štátov a kráľovské rodiny na celom svete odjakživa dávajú prednosť dôstojnému prejavu limuzín značky Mercedes-Benz s označením „Pullman“. Týmto novým modelom si spoločnosť buduje svoje výnimočné postavenie v tomto náročnom segmente: „Okrem ponuky mimoriadne dobrých priestorových podmienok pre cestujúcich s vysokým spoločenským postavením a prvotriedneho komfortu spĺňa nový Mercedes-Maybach Pullman, samozrejme, aj požiadavky na najvyššiu exkluzivitu,“ uviedol Ola Källenius, člen predstavenstva Daimler AG, zodpovedný za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars. „V každom detaile možno precítiť hodnotu a veľkosť.“

Mercedes-Maybach Pullman (VV 222) 2015

Mercedes-Maybach Pullman ponúka najlepšie priestorové podmienky v kombinácii s výnimočnými detailami výbavy, ktoré sa vyznačujú mimoriadne dokonalým remeselným spracovaním. Samozrejme, Mercedes Maybach svojim zákazníkom ponúka jedinečné možnosti individuálneho vybavenia ich výnimočných limuzín. Patria sem aj hodnotné laky Maybach s viacerými vrstvami.

V porovnaní s vozidlami Mercedes-Maybach Triedy S narástla verzia Pullman s dĺžkou 6 499 mm o 1 053 mm. Rázvor kolies má pôsobivú hodnotu 4 418 mm. S výškou 1 598 mm je verzia Pullman v porovnaní s vozidlami Mercedes Triedy S vyššia o 100 mm, vďaka čomu došlo k citeľnému zvýšeniu voľnosti v oblasti hlavy.

Dvanásťvalcový motor vozidla Mercedes-Maybach Pullman s dvomi turbodúchadlami dosahuje výkon 390 kW (530 k). Zdvihový objem má hodnotu 5 980 cm3, maximálny krútiaci moment dosahuje 830 Nm od 1 900 otáčok za minútu.

Pôvodne sa názvom Pullman označovali cestovné vozidlá s luxusne zariadeným veľkým priestorom, ktoré vyrábala americká spoločnosť Pullman Palace Car Company. Onedlho sa toto označenie začalo udeľovať aj automobilom značky Mercedes-Benz, ktoré na veľmi dlhom rázvore kolies ponúkali mimoriadne priestranné oddelenie pre cestujúcich. V zadnej časti vozidla, oddelenej deliacou priečkou, cestujúci v samostatných sedadlách usporiadaných tvárou v tvár našli kráľovské podmienky na sedenie.

Veľmi priestranné podmienky na sedenie v zadnej časti vozidla, celokožené obloženie interiéru

Štyri sedadlá v zadnej časti vozidla Mercedes Maybach Pullman sú usporiadané tvárou v tvár, čo zodpovedá označeniu konštrukcie vozidla. Majitelia a významní hostia cestujú v smere jazdy v dvoch sériových riaditeľských kreslách, ostatní cestujúci sa môžu usadiť na odklápacích sedadlách v protismere jazdy. Na osobitné želanie zákazníkov je k dispozícii aj exkluzívna verzia vozidla Pullman bez prídavných sedadiel.

Riaditeľské kreslá poskytujú výnimočný komfort vďaka nastaviteľnej kinematike. Operadlo sa nastavuje osobitne, čo nie je bežné v iných vozidlách, pričom sa priestor na nohy a referenčný bod sedenia nemenia. Sedák možno osobitne nastaviť v kombinácii nastavenia sklonu a horizontálnej polohy. Operadlá riaditeľských kresiel je možné nakláňať do uhla maximálne 43,5 stupňov. Pri najstrmšom nastavení operadla v uhle 19 stupňov zase vzniknú podmienky na uvoľnenú prácu v zadnej časti vozidla.
Ležadlá sú vybavené podložkou pod lýtka, ktorú možno voľne vytočiť alebo nastaviť v pozdĺžnom smere. Sériovo sú komfortné opierky hlavy vybavené dodatočnými poduškami. Dôležití cestujúci majú v zadnej časti vozidla k dispozícii najväčší priestor na nohy v segmente, ako aj priestor v oblasti hlavy väčší o viac ako 60 milimetrov v porovnaní s vozidlom Mercedes-Maybach Triedy S.

Prístup ku všetkým miestam na sedenie je pohodlný vďaka veľkým zadným bočným dverám a polohám sedenia cestujúcich v riaditeľských kreslách, ktoré boli umiestnené ešte viac dozadu. To z pohľadu komfortu ocenia najmä hlavy štátov a veličenstvá, ktoré podľa protokolu sedia pred svojimi tlmočníkmi. Takéto usporiadanie sedadiel zároveň poskytuje ochranu pred neželanými pohľadmi, pretože podstatnú časť tela zakrýva strešný stĺpik.

Mercedes-Maybach Pullman sa sériovo dodáva s celokoženým obložením interiéru. Okrem čalúnenia stropu sú ušľachtilou kožou potiahnuté aj rámy dverí a konzoly sedadiel. Typické pre Maybach sú tri analógové prístroje na čalúnení stropu, ktoré cestujúcich vzadu informujú o vonkajšej teplote, rýchlosti a čase.

O osobitnú diskrétnosť sa postará deliaca priečka medzi zadnou časťou vozidla a priestorom pre vodiča. Okno deliacej priečky je možné elektricky zosunúť. Stlačením tlačidla je možné dokonca zmeniť nastavenie tohto okna z priehľadného na nepriehľadné. V kombinácii so závesmi, ktoré sú tiež súčasťou sériovej výbavy pre zadné bočné okná, tak možno vytvoriť rôzne úrovne súkromného prostredia. Elektricky sa vysúva aj sériový monitor s rozmerom 18,5 palca (47 cm) s formátom 16:9, ktorý je umiestnený pred deliacou priečkou.

Osoby s najvyššími požiadavkami na kvalitu zvuku bez akýchkoľvek kompromisov, ktoré si hudbu vedia dokonale vychutnať, si môžu vybrať z dvoch inovatívnynch ozvučovacích systémov Burmester. Ozvučovací systém Burmester® s priestorovým zvukom ponúka rovnako legendárny a nezameniteľný, vynikajúci zvuk svetoznámeho exkluzívneho špecialistu na ozvučovacie systémy z Berlína. Ozvučovací systém Burmester® High-End s trojrozmerným priestorovým zvukom v rámci exkluzívnej ponuky poskytuje doteraz nedosiahnuteľný zvukový zážitok a vynikajúcu kvalitu zvuku.

Samozrejme, Mercedes Maybach svojim zákazníkom ponúka jedinečné možnosti individuálneho vybavenia ich výnimočných limuzín. Bližšie informácie poskytnú špičkoví poradcovia v exkluzívnych európskych centrách Maybach, ako aj predajní poradcovia v pobočkách Mercedes-Benz.

História: limuzíny Pullman od značky Mercedes-Benz

Všetko najlepšie k narodeninám: najznámejší Mercedes Pullman, Mercedes 600, oslavuje v roku 2015 svoje 50. narodeniny. Značka Mercedes-Benz od roku 1965 ponúka v tomto konštrukčnom rade reprezentatívne varianty karosérií prvýkrát sériovo. Tradícia exkluzívnych limuzín, ktoré nesú názov Pullman, však v Mercedes-Benz siaha ešte ďalej.

Bol to už typ 300, ľudovo nazývaný „Adenauer-Mercedes“, ktorý sa v roku 1960 v špeciálnom vyhotovení s tromi exemplármi dostal na úroveň modelu Pullman. V nasledujúcich rokoch prišli po konštrukčnom rade W 100 verzie Pullman Triedy S konštrukčného radu 109 a 126 (špeciálne vyhotovenie), ako aj 140 a 220 (obidva sériovo).

Zdroj: Mercedes-Benz

 

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy