6.9 C
Bratislava
pondelok, 1 marca, 2021
-- Reklama --

Praktickejší a ekologickejší Citan má vyššiu hnaciu silu

Najnovšie

PHANTOM TEMPUS COLLECTION: Jedinečné a zároveň veľkolepé vozidlo.

Goodwood, Západný Sussex Nová kolekcia vlajkovej lode značky - limuzíny Phantom Dizajn inšpirovaný časom, astronomickými javmi a nekonečnosťou vesmíru ...

Tím Alfa Romeo Racing ORLEN predstavuje nový monopost C41

Vo Varšave bol dnes predstavený nový monopost C41 tímu Alfa Romeo Racing ORLEN. Partnerstvo Alfy Romeo a spoločnosti...

ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA ocenená titulom Auto roka na Slovensku Porota zložená z 15 motoristických novinárov vybrala víťaza...
  • Balík BlueEFFICIENCY a vyšší krútiaci moment pre diesel spĺňajúci normu Euro 6
  • Ešte individuálnejší: nové praktické prvky výbavy na želanie
  • Nový názov: Citan Kombi sa teraz volá Citan Tourer

Vďaka množstvu vylepšení je teraz mestská dodávka Mercedes-Benz Citan ešte atraktívnejšia. V stredobode zmien stojí vstup do stupňa čistoty spalín Euro 6. S novými prvkami zvláštnej výbavy od dvojitého sedadla spolujazdca cez navigačný systém a strešné okno z výroby až po cúvaciu kameru bude Citan ešte praktickejší a individuálnejší. Všetky novinky sa dajú objednať okamžite, dodávať sa začne postupne od júna.

Citan teraz dosahuje nízku úroveň škodlivých látok podľa emisnej normy Euro 6 bez technológie SCR

Od júna budú všetky modely Mercedes-Benz Citan s registráciou ako osobné motorové vozidlo sériovo spĺňať stupeň čistoty spalín Euro 6. Súčasne s tým budú aj modely Citan s registráciou ako nákladné vozidlo dostupné na želanie so stupňom Euro 6, viac ako rok pred povinným zavedením zákonodarcami.

Nový stupeň čistoty spalín v modeli Citan je čistá záležitosť v každom ohľade: Citan s dieselovým motorom dosahuje Euro 6 vo všetkých variantoch len samotnými opatreniami v rámci motora a so zásobníkovým katalyzátorom NOx. Nákladná technológia SCR je nepotrebná, vodiči sa preto v budúcnosti nebudú musieť starať o prídavnú prevádzkovú látku AdBlue.

Balík BlueEFFICIENCY a vyšší krútiaci moment pre diesel spĺňajúci normu Euro 6

Všetky modely Citan spĺňajúce stupeň čistoty spalín Euro 6 teraz sériovo disponujú balíkom BlueEFFICIENCY. Okrem iného obsahuje funkciu ECO štart – stop a znižuje spotrebu paliva vo vyhotovení s dieselovým motorom len na 4,3 litra/100 km podľa NEJC. Citan dosahuje túto vynikajúcu hodnotu spotreby bez akéhokoľvek obmedzenia svojich jazdných výkonov.

So vstupom do Euro 6 vzrástol maximálny krútiaci moment všetkých dieselových motorov o 20 Nm na hodnoty od 200 Nm do 260 Nm. Znamená to citeľné zvýšenie hnacej sily o približne desať percent. Výkon zostáva nezmenený medzi 55 kW (75 k) a 81 kW (110 k).

Citan Euro 6 mit Navigationssystem; Citan Euro 6 with navigation system
Citan Euro 6 mit Navigationssystem; Citan Euro 6 with navigation system

Ešte individuálnejší: nové praktické prvky výbavy na želanie

S novými prvkami výbavy na želanie bude Citan odteraz ešte individuálnejší. Vyhotovenia s registráciou ako osobné motorové vozidlo vo vyhotovení „dlhý“ budú na želanie dostupné s deleným vyklápacím strešným oknom nad prednými sedadlami. Polovice strechy sú tónované a dajú sa manuálne samostatne otvárať v smere jazdy. Presvetlený interiér zaručuje nové, pevno zabudované panoramatické strešné okno nad zadnou časťou.

Citan bude ešte flexibilnejší s novým dvojitým sedadlom spolujazdca. Obe miesta sú vybavené výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy a trojbodovými bezpečnostnými pásmi. Ak miesta nie sú obsadené, operadlá chrbta sa dajú sklopiť dopredu, stredné operadlo potom v prípade potreby poslúži ako písacia podložka. Pod dvojitým sedadlom sa nachádza úložný priečinok.

Cestu do cieľa ukazuje nový navigačný systém, vyvinutý výlučne pre Citan. Zariadenie má formát 1 DIN, ovláda sa prostredníctvom dotykovej obrazovky vo formáte 87 mm (3,5 palcov). Výbava obsahuje popri GPS navigácii s mapovým materiálom pre západnú Európu aj prípojku USB, otvor na kartu Micro SD, ako aj rozhranie AUX a Bluetooth. Digitálna norma prenosu DAB + zaručuje excelentný príjem rádia.

Citan Euro 6 mit Rückfahrkamera; Citan Euro 6 with reversing camera
Citan Euro 6 mit Rückfahrkamera; Citan Euro 6 with reversing camera

Nová cúvacia kamera na želanie uľahčuje manévrovanie v malých rýchlostiach a zvyšuje tak bezpečnosť. Kamera sa skrýva za držiakom evidenčného čísla v zadných výklopných alebo bežných zadných dverách. Aktivuje sa zaradením spiatočky. Obraz z kamery sa zobrazí vo vnútornom zrkadle, ktoré sa pri silnom slnečnom žiarení automaticky stmaví, s odhadom vzdialeností pomáhajú pomocné čiary. Novinkou je aj alarm proti vlámaniu a krádeži na želanie pre Citan v prevedení skriňová dodávka, Mixto a Tourer s registráciou ako úžitkové vozidlo. Aktivuje sa rádiovým diaľkovým ovládaním v kľúči od vozidla.

Nový názov: Citan Kombi sa teraz volá Citan Tourer

Popri technických novinkách dostal Citan Kombi aj nový názov: Citan Tourer. Citan sa tak pripája k názvosloviu nového Vita.

Zdroj: Mercedes-Benz

- Reklama -

Odporúčame

Tím Alfa Romeo Racing ORLEN predstavuje nový monopost C41

Vo Varšave bol dnes predstavený nový monopost C41 tímu Alfa Romeo Racing ORLEN. Partnerstvo Alfy Romeo a spoločnosti...

ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA ocenená titulom Auto roka na Slovensku Porota zložená z 15 motoristických novinárov vybrala víťaza spomedzi 7 finalistov Národné prestížne...

Využitie sily púštneho slnka: BMW Group využíva hliník vyrábaný pomocou solárnej energie.

BMW Group začíná s okamžitou platností využívat hliník vyrobený s použitím elektřiny pocházející ze sluneční energie. To představuje důležitý milník na cestě k cíli společnosti snížit...

Nový model BMW M5 CS.

Športovejšie, luxusnejšie, exkluzívnejšie: divízia BMW M GmbH rozširuje ponuku svojich ultra športových vozidiel CS o model BMW M5 CS (kombinovaná spotreba paliva: 11,3 —...

Premiéra nových modelov Tipo Cross, Tipo a Panda s prepracovanými motormi, štýlom, verziami aj technológiami

Funkčná rodina značky Fiat zahŕňajúca modely Panda a Tipo prešla kompletnou modernizáciou a bola rozšírená o nové verzie Tipo Cross a Panda Sport. ...
- Reklama -

Ďalšie správy