6.9 C
Bratislava
štvrtok, 21 januára, 2021
-- Reklama --

Subaru na Autosalóne Tokio 2015

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...

Svetová premiéra Subaru VIZIV Future Concept a konceptu 5-dverovej Imprezy   ● Dve svetové premiéry dizajnových konceptov
● VIZIV Future Concept s plne automatizovaným riadením
● Impreza Concept inšpirovaný podobou novej generácie hatchbacku

Dve svetové premiéry nových konceptov odprezentuje Subaru na 44. Autosalóne v Tokiu, ktorý sa začína 28. októbra. Značka takisto predstaví štyri nové produkčné modely, ktoré však ukáže až v deň začatia výstavy. Spolu s ďalšími štyrmi vozidlami bude na stánku Subaru desať exponátov.

Témou tohtoročnej expozície je „Nový príbeh Subaru“. Subaru chce totiž rozšíriť sféry aktivity svojich zákazníkov, čo je príležitosťou pre nový príbeh. Na tokijskom autosalóne ho bude prezentovať cez „živé divadlo“ prostredníctvom piatich veľkoplošných obrazoviek.

V svetovej premiére sa predstavia dva koncepty: Subaru VIZIV Future Concept s integrovanými funkciami autonómnej jazdy a koncept 5-dverovej Imprezy, dizajnová štúdia predznamenávajúca podobu novej generácie kompaktného hatchbacku.

Návštevníci autosalónu  v hlavnom meste Japonska uvidia aj SporVita Series, špeciálne edície modelov WRX S4 a Legacy B4 s vysoko kvalitnými interiérmi, verziu S207 modelu STI a modernizované modely Forester a XV.

SUBARU VIZIV FUTURE CONCEPT (SVETOVÁ PREMIÉRA)

Názov konceptu Subaru VIZIV Future Concept pozostáva zo slov Vision for Innovation (vízia inovácie) a ukazuje budúcnosť technológií novej generácie. Nechýba medzi nimi možnosť plne automatizovanej jazdy bez zásahu vodiča, vychádzajúcej z vývoja novej generácie bezpečnostného asistenčného systému EyeSight. Koncept vozidla typu SUV zároveň svojim dizajnom a vlastnosťami motivuje svojho majiteľa k aktívnemu životnému štýlu. Poháňa ho downsizingový turbomotor, ktorý je súčasťou hybridného systému.

Dizajnový jazyk konceptu dostal názov „Subaru & aktívny život“. Identitu značky nesie typická predná šesťuholníková maska, no vozidlo, ktoré sa výraznými blatními a ochranou nárazníkov a podvozku hlási k segmentu SUV, zároveň prináša mnohé moderné dizajnové prvky. Samozrejmosťou je symetrický pohon všetkých kolies, avšak v novom ponímaní.

Príslušnosť k SUV sa prejavuje aj v interiéri, aktívny štýl evokuje kontrast béžovej a čiernej, vďaka použitej oranžovej farbe pôsobí kabína športovo, expresívne a pritom veľmi hodnotne.

TECHNOLÓGIE

VIZIV Future Concept je nositeľom nových technológií Subaru, založených na top bezpečnosti, rozhraní človek/ stroj (HMI) a telematike. Pokrok pri vývoji systému EyeSight na báze stereokamier, prepojenie vozidla s externým prostredím a využitie telematických systémov vedie k režimu plne autonómnej jazdy.

Spojením unikátneho sledovania situácie pred vozidlom, ktoré EyeSight rieši cez systém stereokamier, vidiacich podobne ako ľudské oči, so snímaním okolia auta vo všetkých smeroch radarmi, monitoruje Subaru riziká zo všetkých strán. K tomu sa pridáva precízne monitorovanie polohy vozidla vysoko presným systémom GPS s využitím mapových podkladov, čo umožňuje optimálnu kontrolu, založenú na informáciách o ceste pred vozidlom, zákrutách, usporiadaní jazdných pruhov či ďalších detailoch. Vďaka tomu je možná nielen ochrana pred čelným nárazom pri pohybe vpred, ale pred kolíziami zo všetkých smerov, s autami, cyklistami, chodcami, a to i pri otáčaní na križovatke či pri cúvaní.

Auto môže jazdiť autonómne, bez zásahu vodiča, na diaľniciach pri akejkoľvek rýchlosti, technika umožňuje aj úplne automatizované parkovanie doma, alebo na parkovacích miestach v biznis či nákupných centrách.

Technický pokrok v rámci telematiky a HMI informuje vodiča a posádku o doprave, počasí či stave cesty na trase. Zosieťovanie však prináša aj informácie dôležité pre hobby zákazníka, čím podporuje jeho aktívny životný štýl. To zvyšuje atraktivitu auta ako spoločníka pre život.

SYSTÉM POHONU

Subaru uviedlo hybridnú technológiu do sériovej výroby v modeli XV Hybrid. V koncepte VIZIV Future Concept ukáže jeho novú generáciu. Spotrebu pohonného systému zlepšuje kombinácia elektrického motora s prepĺňaným motorom so zníženým zdvihovým objemom, ktorý využíva priame vstrekovanie paliva. Nová generácia hybridného pohonu s lineárnou akceleráciou zároveň garantuje pocit radosti z jazdy.

Motor, použitý po prvý raz v modeli Levorg, prešiel pre hybridný systém ďalším zdokonalením Jeho kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a termodynamická účinnosť na špičke segmentu umožnili Subaru posunúť kombináciu zdanlivo rozporuplných charakteristík – potešenia z jazdy a nízkej spotreby – na úplne novú úroveň.

Koncept využíva novú koncepciu pohonu všetkých kolies. Tým, že je elektrický motor namontovaný priamo na zadnej náprave, sa eliminoval kardanový hriadeľ. To prinieslo viacero benefitov: plochá podlaha interiéru bez stredového tunelu zväčšuje vnútorný priestor i komfort pre pasažierov, kým vlastnosti tohto typu pohonu AWD zlepšili manévrovateľnosť s vozidlom vďaka aktívnemu riadeniu výkonu a vektorovej distribúcii krútiaceho momentu nezávisle na prednej a zadnej náprave.

IMPREZA CONCEPT (SVETOVÁ PREMIÉRA)

Koncept 5-dverovej Imprezy je inspirovaný tvarmi reálnej budúcej generácie kompaktného hatchbacku. V rámci vlani zverejnenej stratégie Prominence 2020 má byť práve Impreza prvým novým sériovým modelom.

Koncept naznačuje, že novinka bude svojím dizajnom, ale aj hodnotami a vlastnosťami presahovať rámec svojho segmentu. Od pocitu športovej dynamiky, ktorá vtiahne vodiča do deja, cez hodnotný dizajn, solídnosť, výkon až po vysokú mieru technických inovácií.

WRX S4 SPORVITA

Názov SporVita je kombináciou talianskych výrazov sportiva (športový) a vita (život). Auto spája športové jazdné vlastnosti s ultimatívnou kvalitou interiéru. Originálne kožené sedadlá vytvoril taliansky návrhár Mario Levi, ktorý po prvý raz spolupracoval s japonskou automobilkou. Zmenili sa aj obklady palubnej dosky a čalúnenie, čoho výsledkom je silný apel na emócie a pocit výnimočnej kvality.

Samozrejme, športové vlastnosti WRX S4 sa nielen zachovali, ale ešte zlepšili vďaka použitiu UHP pneumatík rozmeru 245/40 R18. Štandardným vybavením je Advanced Safety Package, poskytujúci špičkovú úroveň bezpečnosti, jeho súčasťou je aj systém EyeSight.

Zdroj: Subaru

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy