6.9 C
Bratislava
utorok, 20 októbra, 2020
-- Reklama --

Značka Jeep® na medzinárodnom autosalóne v Dubaji 2015

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Premiéra modelu Jeep® Renegade na Blízkom východe.
  • Hviezdami expozície sú tiež tri výstavné vozidlá vybavené exkluzívnym príslušenstvom Mopar®: Cherokee KrawLer, Wrangler Sahara Sun Runner a Wrangler Dark Side.
  • Pre zvýraznenie rozsahu radu sa na prednom blízkovýchodnom autosalóne predstavuje kompletná paleta vozidiel značky Jeep®

Svoju premiéru na prednom blízkovýchodnom autosalóne má nový, nedávno predstavený model Jeep® Renegade, kompaktné SUV, ktoré sa môže pochváliť najlepším offroadovým výkonom v segmente. Predstavuje sa tu tiež trojica výstavných „moparizovaných“ vozidiel: Cherokee KrawLer, Wrangler Sahara Sun Runner a Wrangler Dark Side.

Návštevníci dubajského autosalónu majú príležitosť uvidieť kompletnú zostavu značky Jeep®, vrátane najoceňovanejšieho SUV Grand Cherokee, kultového modelu Wrangler a stredne veľkého SUV Cherokee, ktoré ponúka jedinečnú kombináciu legendárnych schopností v teréne Jeep® a vysoko moderný dizajn.

Najnovší prírastok v rodine Jeep®, úplne nový model Renegade, rozširuje paletu značky a vstupuje do stále rastúceho segmentu kompaktných, športovo úžitkových vozidiel (SUV). Napriek tomu však zostáva 100percentne verný dobrodružnému životnému štýlu a schopnostiam v teréne, ktorými je značka Jeep® známa po celom svete.

Renegade poskytuje najlepšie schopnosti v teréne, slobodu jazdy s otvoreným nebom nad hlavou, deväťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá prináša vynikajúcu dynamiku na ceste aj v teréne, ďalej hospodárne motory, rafinovanosť a celý rad inovatívnych prvkov bezpečnosti a technológií. Výsledkom je vysoko účinné vozidlo vytvorené tak, aby prilákalo mladistvých a dobrodružne založené zákazníkov z celého sveta.

Vozidlo vystavené v Dubaji je charakteristické rafinovaným oranžovým odtieňom karosérie Omaha a čiernym interiérom. Jedná sa o model Trailhawk, ktorý poskytuje legendárne schopnosti v teréne Jeep®, okrem iného aj vďaka špeciálnej offroadovej výbave zahŕňajúcej pohon všetkých kolies Jeep® Active Drive Low a systém Jeep®Selec-Terrain s exkluzívnym režimom Rock.

Špeciálne modely

Vedľa úplne nového modelu Renegade bude možné v Dubaji obdivovať špeciálne výstavne edície upravené značkou Mopar®, ktoré povzbudia predstavivosť blízkovýchodných zákazníkov.

Trojica výstavných vozidiel v Dubaji dokonale podtrhuje prirodzené nadanie značky pre personalizáciu a inšpiruje zákazníkov v zmysle úprav. Vďaka spolupráci so značkou Mopar® sa osobitnej starostlivosti dostalo modelu Jeep®Cherokee a dvom modelom Wrangler. Vystavené vozidlá na prvý pohľad zaujmú svojím netradičným spracovaním.

Jeep® Cherokee KrawLer vychádzajúci z modelu Trailhawk bol vytvorený pre najnáročnejšie jazdné podmienky (ako už napovedá jeho názov), a to posilnením schopností vozidla šplhať cez kamene a prechádzať veľmi náročným terénom. Veľké písmená K a L sa vzťahujú ku kódu KL, ktorý identifikuje typ Cherokee.

Zvýšený podvozok modelu KrawLer pre extrémne podmienky využíva príslušenstvo Mopar® zahŕňajúce špeciálne zavesenie, offroadové pneumatiky BF Goodrich KM2 255/80/17, širšie blatníky, ochranu podvozku a lišty proti kameňom. Cherokee KrawLer sa môže tiež pochváliť špeciálnym, vojensky inšpirovaným, matne zeleným odtieňom karosérie zvýrazňujúcim rovnako zelený interiér z kože Frau a detaily exteriéru v šedom odtieni kremeňa. KrawLer je poháňaný zážihovým motorom 3.2 V6 Pentastar v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Jeep® Active Drive Lock s redukciou a uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy.

Moparizovaný Jeep® Wrangler Sahara Sun Runner je vyvedený v matne žltom odtieni a zahŕňa celý rad doplnkov Mopar® vrátane nárazníkov s dvojicou ťažných ok vpredu, kitu pre zvýšenie podvozku o 4 palce a polovičných dverí. Celkový vzhľad vozidla dotvárajú LED svetla medzi A stĺpikom a čelným oknom.

Sun Runner je vybavený ochrannou doskou podvozku, mnoholúčovými 17palcovými kolesami Mopar® a rúrkovým rámom odolávajúcim kameňom, ktoré dotvárajú funkčnú a estetickú povahu vozidla.

Trojicu špeciálnych vozidiel upravených značkou Mopar® dopĺňa Jeep® Wrangler Dark Side, ktorý bol vytvorený na báze dvojdverového modelu Wrangler Rubicon, má špecifický interiér Mopar®, 37palcové pneumatiky, offroadové nárazníky, ploché lemy blatníkov, navijak, polovičné dvere, sadu pre zvýšenie podvozku, svetelnú rampu a mnoho ďalších doplnkov Mopar®, ktoré zvyšujú legendárne schopnosti modelu Rubicon a podtrhujú jeho robustný vzhľad.

Kompletný rad v dubajskej expozícii

Jeep® Cherokee, ktorý je ponúkaný v stupňoch výbavy Sport, Longitude, Limited a Trailhawk, je na Blízkom východe ponúkaný s dvoma zážihovými pohonnými jednotkami – motorom 3.2 l V6 Pentastar a motorom 2.4 l MultiAir Tigershark, pričom obe motorizácie sú spojené s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

Cherokee prináša jedinečnú kombináciu legendárnych schopností v teréne Jeep®, špičkové jazdné vlastnosti a ovládateľnosť na vozovke, vysoko moderný revolučný dizajn, skvelé dielenské spracovanie, inovatívne technológie, a tiež novú úroveň účinnosti, zábavy, komfortu a päťhviezdičkovú bezpečnosť. Tento model, ktorým značka Jeep®vstupuje do novej éry, sa môže pochváliť moderným dizajnom, deväťstupňovou automatickou prevodovkou a dvomi pokročilými motormi, špičkovými schopnosťami troch inovatívnych systémov pohonu, viac ako 70 prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti a nakoniec radom v segmente celkom ojedinelých technológií.

V expozícii v Dubaji sa predstaví aj najschopnejší a najuznávanejší off-road – Jeep® Wrangler, ktorý ponúka nedostižné schopnosti v teréne v kombinácii s dynamikou na ceste, hospodárnosťou a pohodlím interiéru. To z neho robí ideálne vozidlo pre každodenné jazdy, víkendové dobrodružstvá napríklad v púšti alebo aj pre extrémny off-road.

Na Blízkom východe je automobil dostupný s mnohonásobne oceneným motorom Pentastar 3.6 l V6 a päťstupňovou automatickou prevodovkou. Najnovšia generácia modelu Wrangler ponúka lepší výkon na vozovke ja v teréne.

Model Wrangler je ponúkaný v dvoj- a štvordverovom prevedení (s priestorom pre päť dospelých osôb, Wrangler Unlimited je jediným štvordverovým vozidlom 4×4 s otvorenou strechou) a pochváliť sa môže nezameniteľnou kombináciou efektívneho dizajnu, slobody jazdy s nebom nad hlavou, ohromnou ťažnou kapacitou, lepšími jazdnými vlastnosťami na vozovke a jedinečnými systémami pohonu všetkých kolies. Wrangler si udržuje pozíciu meradlá v segmente off-roadov a ultimatívneho vozidla pre akákoľvek dobrodružstvá.

Vlajková loď značky Jeep® a najoceňovanejší SUV všetkých čias, model Jeep Grand Cherokee, je na Blízkom východe ponúkaný v piatich stupňoch výbavy: Laredo, Limited, Overland, Summit a SRT®. Tento model ponúka bezkonkurenčnú paletu systémov pohonu všetkých kolies a tiež prvotriedne motorizácie (Pentastar 3.6 l V6, 5.7 l HEMI® V8 a 6.4 l HEMI V8), ďalej štandardnú osemstupňovú automatickú prevodovku, legendárne schopnosti v teréne, prvotriedne dielenské spracovanie, prémiovú dynamiku na vozovke a rad pokročilých a užívateľsky ústretových technológií a bezpečnostných prvkov.

V expozícii značky Jeep® v Dubaji sa predstaví tiež vrcholová verzia Grand Cherokee v zmysle výkonu. Model Grand Cherokee SRT s osvedčeným a vysoko výkonným motorom 6.4 l HEMI V8 poskytuje výkon 468 k a krútiaci moment 624 Nm. Jeho dychberúce výkonové parametre zahŕňajú zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 5 sekúnd, najvyššiu rýchlosť 257 km/h a brzdnú dráhu zo stokilometrovej rýchlosti len 35 metrov. Grand Cherokee SRT ponúka asertívny a atraktívny športový vzhľad a disponuje radom prvkov, ktoré sa dokonale hodia k prémiovému logu SRT®. Jedinečný štýl exteriéru a interiéru zvyšuje osobitosť vozidla, posilňuje jeho imidž výkonného vozidla a celkom jednoznačne ho odlišuje od zvyšku športovo ladených SUV.

Zdroj: Jeep

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy