6.9 C
Bratislava
pondelok, 25 januára, 2021
-- Reklama --

Fiat začína rok 2019 premiérou nového radu Tipo

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Súčasná rodina Tipo zahŕňa vedľa stupňov výbavy Tipo, Plus a Lounge tiež špeciálne stupne výbavy Street, Mirror, S-Design a Sport, ktoré uspokoja potreby zákazníkov všetkých vekových skupín, požiadaviek a potrieb mobility.
  • Nový Fiat Tipo S-Design vo verziách hatchback a kombi bude k dispozícii v novom dvojtónovom prevedení červená Passione ačierna a s úplne novým celočiernym interiérom, ktorý zvýrazní jeho športovú osobitosť.
  • Verzia Sport vychádzajúca z nového hatchbacku Tipo S-Design pridáva špecifické štylistické prvky, akými sú predný nárazník, bočné prahové nástavce, strešný spojler a zadný nárazník s difúzorom.
  • Tipo Mirror sa zameriava na konektivitu.
  • Tipo Street je odpoveďou pre mladých zákazníkov túžiacich po dynamickom, štýlovom a dostupnom vozidle.
  • Tipo je lídrom svojho segmentu v Taliansku a s viac ako 70 % predajov mimo Taliansko tiež druhým najglobálnejším modelom značky Fiat.

Fiat zahájil rok 2019 veľmi dôležitou premiérou. Nový modelový rad Tipo zahŕňa naďalej tri karosárske verzie sedan, hatchback a kombi a vedľa stupňov výbavy Tipo, Plus a Lounge tiež štyri špeciálne stupne výbavy Street, Mirror, nový S-Design a Sport, ktoré uspokoja zákazníkov všetkých vekových skupín, požiadaviek a potrieb mobility. Nové verzie S-Design a Sport sú určené mladým a dynamicky založeným zákazníkom, ktorí hľadajú vozidlo s výnimočnou osobitosťou a športovým charakterom. Verzia Sport bola pritom vyvinutá v spolupráci so značkou Mopar. Ponuku dopĺňajú verzie Mirror a Street. Prvá z nich je zacielená na rodiny, pre ktoré je dôležitá konektivita. Vyznačuje sa novým modrým odtieňom karosérie Venezia, chrómovanými doplnkami a infotelematickým systémom UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu. Fiat Tipo Street naopak kombinuje atraktívny štýl s typickou priestrannosťou a komfortom radu Tipo, ktorý je charakteristický skvelou výbavou a dostupnou cenou.

Rok 2019 má všetky predpoklady na to, aby nadviazal na doterajší úspech modelu Tipo. Vozidlo je dnes lídrom svojho segmentu v Taliansku a umiestňuje sa v prvej desiatke najpredávanejších modelov segmentu v siedmich európskych krajinách. Je tiež druhým najglobálnejším modelom značky Fiat s viac ako 70percentným predajom mimo Talianska. Úspech modelu Tipo začal prakticky ihneď po uvedení na trh, čo dokazuje aj prestížne ocenenie Autobest – Najlepšia kúpa roka 2016, ktoré mu udelila porota 30 novinárov z najdôležitejších európskych automobilových periodík. Jedná sa o globálny model, ktorý stelesňuje hodnoty, ktoré sú pre značku Fiat charakteristické, a síce funkčnosť, jednoduchosť a osobitosť. Svedčí o tom aj cesta štandardného produkčného modelu okolo sveta. V roku 2017 obišiel Fiat Tipo v štandardnom prevedení svet za 133 dní a počas 400 hodín najazdil 41 000 kilometrov. To všetko bez dodatočnej servisnej asistencie. Počas svojej cesty navštívil 22 krajín a 122 miest a všade, kde sa objavil, vzbudil zvedavosť a získal uznanie.   

Tipo S-Design a Tipo Sport – výrazná osobitosť a športový štýl

Fiat Tipo Sport vychádza z novej verzie S-Design a je charakteristický veľmi športovým poňatím. Dynamickú povahu vozidla pritom zdôrazňuje rad exkluzívnych detailov. Fiat Tipo Sport bude k dispozícii v karosárskom prevedení hatchback a model S-Design transformuje do veľmi osobitej vrcholnej verzie radu Tipo. Z mnohých prvkov zaslúži zmienku nový predný a zadný nárazník, bočné prahové nástavce a nové rámčeky hmlových svetiel. Zadný difúzor a strešný spojler sú potom odkazom na svet pretekárskych vozidiel a dokonale podtrhujú dynamický charakter tejto novej verzie.

Vďaka radu nových prvkov v interiéri aj na karosérii sa Tipo S-Design vyznačuje ešte odvážnejším vzhľadom. Jedným z najpozoruhodnejších prvkov je kombinácia atraktívneho červeného odtieňa Passione s čiernou strechou (voliteľne). Ponuku farieb dopĺňajú už tradičné odtiene sivá Metropoli, čierna Cinema, biela Gelato a sivá Colosseo.

Exteriér zaujme širokou, lesklo čiernou maskou chladiča a svetlometmi, ktoré môžu byť na želanie bi-xenónové, vďaka čomu poskytujú o 30 % lepší svetelný výkon ako štandardné svetlomety. Lesklo čierny štýl využívajú aj 18palcové zliatinové kolesá s diamantovou povrchovou úpravou, vstupy vzduchu a kryty vonkajších spätných zrkadiel. Vonkajší vzhľad dopĺňajú tónované zadné okná.

Priestor pre cestujúcich je ešte športovejší vďaka exkluzívnemu čiernemu spracovaniu kožených alebo látkových sedadiel s dvojitým prešívaním a koženému čalúneniu volantu a hlavice radiacej páky s prešívaním.

Okrem nového vzhľadu dostali nové modely Tipo Sport a S-Design aj nové motorizácie. Ponuku pohonných jednotiek tvorenú motormi 1.4 T-Jet 120 k a 1.6 MultiJet 120 k, ktorý je k dispozícii tiež s automatickou prevodovkou DDCT, teraz rozširuje zážihový motor 1.4 s výkonom 95 k a dieselový preplňovaný motor 1.3 MultiJet s výkonom 95 k.

Tipo Sport a S-Design sú v štandarde vybavené infotelematickým systémom UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu.

Tipo Street a Tipo Mirror – dostupný štýl a technológie

Fiat Tipo Street je určený mladým zákazníkom, ktorí túžia po dynamickom, štýlovom a dostupnom vozidle. Nová verzia Street k silnej osobitosti výbavy Pop pridáva nové 16palcové lesklo čierne zliatinové kolesá, zatmavené okná a kontrastné tmavé detaily na krytoch zrkadiel, maske chladiča a vonkajších aj vnútorných kľučkách dverí. Charakter stupňa výbavy Street dotvárajú odvážne svetlá denného svietenia DRL a špecifické logo. Celok je charakteristický preslávenou rovnováhou talianskeho dizajnu a zaručuje osobitosť a štýl bez straty funkčnosti. V každom ohľade je Tipo príjemným a praktickým riešením a verzia Street k týmto vlastnostiam pridáva dynamiku. Inými slovami kombinuje atraktívny štýl, priestor a pohodlie stredne veľkého sedanu vyššieho segmentu a dostupnosť vďaka prijateľnej cene.

Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam a exkluzívnym farebným kombináciám je Tipo Mirror dokonalou zmesou technológií a štýlu radu Tipo. Konektivitu tu obstaráva štandardný systém UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadleniu chytrého telefónu. Tipo Mirror je však tiež štýlové. Exkluzívny modrý odtieň Venezia, ktorý je k dispozícii na želanie, má u tejto verzie premiéru a je ideálny spolu s výraznými chrómovanými detailmi, akými sú kľučky dverí, bočné lišty, spodná časť masky chladiča, rámčeky hmlových svetiel a kryty vonkajších zrkadiel. Vzhľad dopĺňajú špecifické logo Mirror na stĺpiku karosérie a 16palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou.

Nová komunikačná kampaň

Pre uvedenie nového radu Tipo vytvoril Fiat komunikačnú kampaň pre televíziu, tlač a rozhlas (uvedená na vybraných trhoch), ktorá sa točí okolo konceptu, že „stačí málo, aby ste získali veľa“. Podobne ako v prípade prenájmu luxusného apartmánu alebo letu prvou triedou za cenu štandardnej izby alebo letenky v ekonomickej triede. To isté platí aj pre nový rad Fiat Tipo, ktorý u verzie Mirror ponúka viac technológií, u modelu Sport viac osobitosti a u prevedenia Street viac štýlu. Kampaň pri rozprávaní bežných situácií v živote naznačuje, že vždy sa dá premýšľať o lepšom. U prvého videa sa hotelová izba zväčší a má ohromujúcu výbavu, zatiaľ čo v druhom videu sa sedadlo v lietadle rozširuje a stáva komfortnejším. To všetko pred ohromenými očami všetkých, ktorí nemajú rovnaké privilégium. Kampaň bola vyvinutá agentúrou Leo Burnett a režíroval ju Federico Brugia v spolupráci so spoločnosťou Starcom.

Zdroj: Fiat

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy