6.9 C
Bratislava
piatok, 30 októbra, 2020
-- Reklama --

Špeciálne edície S-Design modelov Fiat 500X a 500L

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Rodina S-Design doposiaľ tvorená modelmi 124 Spider, Tipo hatchback a Tipo kombi sa rozširuje omodely 500X S-Design a nedávno predstavený model 500L S-Design.
  • Dvojica nových špeciálnych edícií je určená mladým zákazníkom hľadajúcim odvážny a športový štýl s dôrazom na detail a jazdný komfort.
  • Nový model 500X S-Design sa môže pochváliť športovým vzhľadom s leštenými čiernymi doplnkami vpovrchovej úprave Myron.
  • Interiér je charakteristický špecifickým čalúnením, textúrovanou matne čiernou čelnou časťou palubnej dosky s logom 500 v bronzovom odtieni a osobitými prvkami Myron.
  • Povahu Cross u modelu 500X S-Design dokonale zvýrazňujú matne zelený odtieň karosérie Alpi a nové Full LED svetlomety, ktoré poskytujú väčší svetelný výkon, čo sa premieta do väčšej viditeľnosti a tým aj bezpečnosti, a tiež úsporu energie.
  • Okrem zážihových adieselových motorov súčasnej generácie sú k dispozícii aj nové pohonné jednotky FireFly Turbo.
  • Fiat 500X je skutočným bestsellerom svojho segmentu v Taliansku a jedným z najobľúbenejších vozidiel danej kategórie v Európe.
  • Nový model 500L S-Design je dokonalým príkladom filozofie Cool & Capable značky Fiat. Vyniká nezameniteľným športovým vzhľadom, exkluzívnym matne bronzovým odtieňom karosérie, lesklo čiernou strechou, doplnkami vúprave Myron, dvojfarebnými 17palcovými zliatinovými kolesami a špecifickým športovým interiérom.

Len niekoľko málo mesiacov po uvedení nového modelu 500L S-Design na trh rozširuje rodinu špeciálnej edície S-Design tiež model 500X S-Design. Rad špeciálnych verzií S-Design bol doteraz tvorený modelmi 124 Spider, Tipo hatchback a Tipo kombi. V oboch prípadoch sa jedná o nové interpretácie, ktorých spoločným menovateľom sú exkluzivita, dynamika a osobitosť. Vďaka týmto vlastnostiam sú schopné oslniť už na prvý pohľad. Model 500X S-Design je ideálnym vozidlom pre mladých, dynamicky a športovo založených zákazníkov a verzia 500L S-Design je dokonalým riešením pre mladé moderné rodiny túžiace po dynamike a konektivite.

Nový Fiat 500X S-Design – taliansky crossover s novými technológiami a vzhľadom

Špeciálna edícia 500X S-Design vychádzajúca zo stupňov výbavy Cross a Urban predstavuje neobvyklú interpretáciu radu 500X, ktorý v minulom roku prešiel kompletnou modernizáciou. Vyznačuje sa odvážnym a športovým vzhľadom s dôrazom na detail a jazdný komfort, vďaka čomu je schopná prilákať zákazníkov iných značiek. Fiat 500X je bestsellerom svojho segmentu v Taliansku a jedným z najobľúbenejších vozidiel danej kategórie v Európe.

Nová špeciálna edícia 500X S-Design, ktorá bola navrhnutá pre únik od každodennej rutiny, sa môže pochváliť radom jedinečných prvkov zlepšujúcich celkový štýl vozidla. Z vonkajšieho pohľadu je charakteristická čiernymi strešnými lyžinami, tónovanými zadnými oknami, 17palcovými zliatinovými kolesami, bronzovými bočnými lištami s logom X a pôsobivou povrchovou úpravou Myron. Tá bola použitá pre prednú časť vozidla, kryty vonkajších spätných zrkadiel, masku chladiča a kľučky bočných aj zadných výklopných dverí.

Fiat 500X S-Design je k dispozícii v odtieňoch biela Gelato, čierna Cinema a sivá Moda a novo aj v matne zelenom odtieni Alpi, ktorý dokonale vystihuje crossoverovú povahu modelu 500X S-Design. Vzhľad dotvárajú Full LED svetlomety, ktoré pôsobia veľmi moderne a súčasne sú v súlade so štýlom rodiny 500. Tieto svetlomety sa však môžu pochváliť aj skvelými vlastnosťami. Poskytujú väčší svetelný výkon, a tým aj viditeľnosť a bezpečnosť, a navyše sú až päťkrát úspornejšie než tradičné halogénové svetlá. Svetlo blížiace sa dennému svetlu a väčšia osvetlená plocha pred vozidlom potom prispievajú k nižšej únave očí. V rýchlosti 90 km/h sú prekážky na vozovke viditeľné o štyri sekundy skôr ako u halogénových svetiel, čo z pohľadu prejdenej vzdialenosti v tejto rýchlosti predstavuje rovných 100 metrov.

Exkluzívne športové poňatie je charakteristické aj pre interiér. Model 500X S-Design disponuje matne čiernou čelnou časťou palubnej dosky s logom 500 v bronzovom odtieni a radom jedinečných doplnkov s povrchovou úpravou Myron, ako je rámček infotelematického systému Uconnect. Interiér dopĺňajú čierne textilné čalúnenie sedadiel Castiglio so vzorom Chevron, čierne eloxované prvky na stredovom tuneli a obložení dverí a tiež prvky z eko kože.

Športový charakter zvýrazňuje aj rad štandardných prvkov, akými sú LED svetlá denného svietenia a zadné koncové svetlá, volant čalúnený eko kožou, prístrojový panel s monochromatickým 3,5palcovým TFT displejom, dvojica vstupov USB, manuálna klimatizácia, tempomat, elektrická parkovacia brzda a zadné sedadlá delené v pomere 60/40. Štandardom verzie Cross sú tiež predné hmlové svetlá a infotelematický systém Uconnect so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu. Z bezpečnostných prvkov zaslúži zmienku štandardne ponúkaný systém rozpoznávania dopravných značiek, inteligentný rýchlostný asistent, ktorý dovoľuje vodičovi nastaviť tempomat na rýchlosť zistenú systémom rozpoznávania dopravného značenia, a systém sledovania jazdných pruhov.

Zákazník môže zvoliť motorizáciu, ktorá najlepšie zodpovedá jeho potrebám. Fiat 500X S-Design ponúka pozoruhodnú paletu pohonných jednotiek zahŕňajúcu tri zážihové motory a tri dieselové preplňované motory MultiJet kombinované s automatickou alebo manuálnou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies. Nová rodina zážihových preplňovaných motorov FireFly, ktorá bola uvedená práve u tohto modelu, je k dispozícii v trojvalcovej verzii 1.0 l s výkonom 120 k v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies a v štvorvalcovom prevedení 1.3 l s výkonom 150 k a šesťstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DDCT a pohonom predných kolies. Ak už zákazník zvolí ktorýkoľvek z týchto dvoch motorov, môže sa spoľahnúť na potešenie z jazdy, pozoruhodnú spotrebu paliva a veľmi tichý beh. Účinná a inovatívna dvojica motorov je ďalším dôkazom špičkovej konštrukcie motorov v rámci skupiny FCA. Nové motory sú najkompaktnejším a najčistejším zdrojom výkonu u súčasných modelov značky Fiat. Ponuku benzínových motorov uzatvára agregát 1.6 E-torq s výkonom 110 k. Fiat 500X S-Design môže byť vybavený aj dieselovými motormi radu MultiJet: 1.6 s výkonom 95 k a manuálnou prevodovkou, 1.6 s výkonom 120 k a šesťstupňovou manuálnou alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT v kombinácii s pohonom predných kolies a nakoniec 2.0 s výkonom 150 k, v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.    

Nový Fiat 500L S-Design – športový charakter pre mladé rodiny

Špeciálna edícia 500L S-Design uvedená na trh pred niekoľkými málo mesiacmi skúma nové možnosti filozofie Cool & Capable a predstavuje ideálne riešenie pre moderné rodiny, najmä mladé, ktoré túžia po dynamike a konektivite. Táto nová interpretácia crossoveru 500L vychádza z verzie City Cross a pochváliť sa môže podvozkom zvýšeným o 25 mm, športovým vzhľadom a na želanie tiež exkluzívnym matným bronzovým odtieňom a lesklo čiernou strechou. Táto špeciálna edícia bola navrhnutá pre zvládnutie každodenných mestských dobrodružstiev a jej špecifická úprava kombinuje osobitosť verzie Cross a štýl prevedenia S-Design. Vozidlo je charakteristické radom pôsobivých doplnkov v úprave Myron, napríklad špecifickým nárazníkom s ochrannou časťou, maskou chladiča, kľučkami dverí, bočnými lištami a rámčekmi zadných svetiel.

Štandardom sú dvojtónové 17palcové zliatinové kolesá a špecifický športový interiér. Konektivitu zaisťuje inovatívny systém Uconnect 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciou zrkadlenia chytrého telefónu. Zákazníci modelu Fiat 500L S-Design môžu voliť zážihový motor 1.4 s výkonom 95 k so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, dieselový preplňovaný motor 1.3 MultiJet s výkonom 95 k s manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou Dualogic a dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet s výkonom 120 k s manuálnou prevodovkou.

Zdroj: Fiat

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy