6.9 C
Bratislava
streda, 28 októbra, 2020
-- Reklama --

Na stretnutí Camp Jeep® sa predstavuje nový Jeep® Gladiator: najschopnejší, najfunkčnejší a najzábavnejší stredne veľký pick-up

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
 • Hviezdou tohtoročného stretnutia majiteľov a priaznivcov vozidiel značky Jeep®, ktoré prebehne od 12. do 14. júla bude nový Jeep® Gladiator.
 • Nový Gladiator je jedinečným vozidlom pre každodenné dobrodružstvá, ktorý značku Jeep® vracia do segmentu pick-upov.
 • Moderný, okamžite rozpoznateľný dizajn Jeep® zahŕňa originálne štylistické prvky značky, akými sú ikonická sedemotvorová maska ​​chladiča, kruhové svetlomety a lichobežníkové blatníky kolies.
 • Verzia Crew cab využíva odolnú 152 centimetrov dlhú oceľovú korbu s integrovanými kotviacimi okami, voliteľným nástrekom, organizérom a krytom poskytujúcimi maximálnu všestrannosť pri preprave nákladu.
 • Jediný pick-up s pohonom všetkých kolies a otvorenou karosériou ponúka ľahko obsluhovateľnú látkovú strechu, dva hardtopy a sklopné čelné okno pre maximálnu všestrannosť a slobodu.
 • Bezkonkurenčné schopnosti vďaka systémom pohonu všetkých kolies Command-Trac a Rock-Trac, tretej generácii náprav Dana 44, elektronickým uzávierkam predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, v segmentu ojedinelému elektronicky odpojiteľnému stabilizátoru prednej nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.
 • Zavesenie kolies odladené pre optimálne jazdné vlastnosti na vozovke a jazdný komfort bez kompromisu k offroadovým schopnostiam.
 • Pokročilé a úsporné pohonné jednotky zahŕňajú zážihový motor 3.6 V-6 Pentastar s výkonom 285 k, ktorý je určený pre mimoeurópske trhy a dieselový motor 3.0 V-6 EcoDiesel s výkonom 260 k, ktorý bude jedinou motorizáciou pre európskych zákazníkov.
 • Pokročilé technológie zahŕňajú čelnú offrodovú kameru pre lepší výhľad v náročnom teréne – k dispozícii vôbec prvýkrát u modelu značky Jeep® a štvrtú generáciu infotelematického systému UconnectTM so zrkadlením chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto* a možnosťou voľby 7 alebo 8,4palcovej dotykovej obrazovky so zoomovaním pomocou prstov.
 • K dispozícii s radom pokročilých bezpečnostných prvkov vrátane sledovania mŕtveho uhla a detekcie kríženia dráhy za vozidlom, varovania pred čelným nárazom, adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a štandardnej parkovacej kamery Parkview s dynamickým navádzaním.
 • Viac ako 150 exkluzívnych voliteľných doplnkov Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar®, z ktorých 110 je určených aj pre európsky trh.
 • U predajcov značky Jeep® v regióne EMEA sa Gladiator objaví v budúcom roku, a to v stupňoch výbavy Sport, Overland a Rubicon.
 • Na stretnutí Camp Jeep® sa predstavia dva modely Jeep® Gladiator – oba v offroadovej výbave Rubicon so zážihovým motorom 3.6 Pentstar v čiernom a bielom odtieni karosérie.

Európski zákazníci budú mať prvú možnosť bližšie preskúmať nový Jeep Gladiator na akcii Camp Jeep® – každoročnom stretnutí majiteľov a priaznivcov vozidiel značky Jeep® a najvýznamnejšej udalosti klubu Jeep®Owners Group (J.O.G.). Akcia prebehne od 12. do 14. júla v San Martino di Castrozza v srdci Dolomitov.

Úplne nový Jeep® Gladiator stavia na bohatom dedičstve odolných a spoľahlivých pick-upov Jeep® s bezkonkurenčnou kombináciou originálneho dizajnu Jeep®, slobody jazdy s nebom nad hlavou, vysokej funkčnosti a všestrannosti, pokročilých a hospodárnych pohonných jednotiek, špičkovej dynamiky na vozovke a v teréne a radu inovatívnych bezpečnostných prvkov a pokročilých technológií konektivity.

Nový Jeep® Gladiator je posledným prírastkom v dlhom rade pick-upov, ktorý začal v roku 1947, kedy Willys Overland predstavil jednotonový pick-up s pohonom všetkých kolies na báze modelu CJ-2A. Ten bol nasledovaný mnohými ďalšími modelmi, vrátane FC-150/170 (1957-1965), Jeep® Gladiator/J Series (1963-1987), Jeep® CJ-8 Scrambler (1981-1985) a Jeep® Comanche (1986-1992). Dnes, po 27 rokoch sa značka Jeep® vracia do segmentu pick-upov s jedinečnou ponukou, viacúčelovým vozidlom s otvorenou karosériou, ktorý ponúka legendárne offroadové schopnosti a pokročilé technológie v kombinácii so slobodou a flexibilitou prepravy vybavenia a nákladu na 152 centimetrov dlhej oceľovej korbe.

Nový Jeep® Gladiator je úplne jedinečným vozidlom, ktoré rozvíja ikonickú rovnicu Wrangleru tým, že k bezkonkurenčným schopnostiam v teréne pridáva väčšiu univerzálnosť, slobodu a vynikajúcu dynamiku na vozovke. Za svoje legendárne schopnosti v teréne vďačí systémom pohonu všetkých kolies Command-Trac a Rock-Trac, tretej generácii náprav Dana 44, elektronickým uzávierkam predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, v segmente úplne ojedinelému elektronicky odpojiteľnému stabilizátoru prednej nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.

Nový Jeep® Gladiator je vyrábaný v Tolede v štáte Ohio a je ponúkaný v troch stupňoch výbavy: Sport, Overland a Rubicon. Na Blízkom východe sa objaví v prvej polovici roka 2020, na európskom trhu potom koncom budúceho roka.

Moderné poňatie originálneho dizajnu Jeep®

Nový Jeep® Gladiator sa môže pochváliť robustným a osobitým dizajnom, ktorý je okamžite rozoznateľný podľa tradičných štylistických prvkov Jeep®.

Dizajnérsky tím značky Jeep® zachoval tradičnú sedemotvorovú masku chladiča modelu Wrangler, ktorá však dostala širšie otvory potrebné pre väčší prívod vzduchu súvisiaci s vyššou ťažnou kapacitou. Horná časť mriežky je tvarovaná v záujme zlepšenia aerodynamiky.

Stupne výbavy Gladiator Overland a Rubicon ponúkajú LED svetlomety a hmlové svetlá, ktoré poskytujú ostré biele svetlo dodávajúce vozidlu moderný vzhľad.

Tradičné štvorcové zadné koncové svetlá využívajú LED technológiu a svojím tvarom a pozíciou umožňujú široký vstupný otvor pre bezproblémové nakladanie na korbu. Nákladový priestor je zabezpečený elektricky ovládaným vekom, ktoré tlmí nárazy a je možné ho otvoriť v troch pozíciách.

Pri navrhovaní odolnej korby sa konštruktéri zamerali na funkčnosť a všestrannosť. Osvetlenie korby, voliteľná krytá elektrická zásuvka (230 V) a pevné integrované kotviace oká poskytujú maximálnu odolnosť a všestrannosť. Voliteľný systém Trail Rail Cargo Management System poskytuje ďalšie možnosti ukladania, organizácie a zabezpečenia nákladu.

Voliteľná vložka korby, organizér korby a látkový kryt poskytujú bezpečnosť nákladu a zároveň prispievajú k väčšej odolnosti. Verzia Gladiator Rubicon je vybavená ochranou kabíny a korby.

Dizajn rámu čelného okna so štyrmi skrutkami umožňuje jeho ľahké a rýchle sklopenie. Horná časť rámu je spojená s A stĺpikmi a zostáva na svojom mieste aj po sklopení okna. Vďaka tomu zostáva vnútorné spätné zrkadlo vždy na svojom mieste.

Závesy ľahkých a odolných hliníkových dverí obsahujú vyrazenú informáciu o veľkosti bitu Torx pre odmontovanie dverí, vďaka čomu nie je potrebné premýšľať o tom, ktorý bit je potrebný. Sada náradia s potrebnými bitmi Torx pre odstránenie dverí a spodnej časti okna je súčasťou štandardnej výbavy.

Gladiator Overland a Rubicon zdieľajú trojdielny hard top vo farbe karosérie, ktorý vozidlu poskytuje prémiový vzhľad a u verzie Rubicon je možné navyše voliť čierny trojdielny hardtop. Obe prevedenia poskytujú posádke ďalšie možnosti jazdy s otvoreným nebom nad hlavou. Dvojica panelov Freedom umožňuje vďaka rýchlospojkám rýchle odstránenie aj inštaláciu. Desiatky rôznych konfigurácií dverí, strechy a čelného okna vytvárajú ohromujúce možnosti.

Interiér s originálnym dizajnom sa môže pochváliť funkčnosťou a technológiami

Interiér nového modelu Jeep® Gladiator kombinuje originálny štýl, všestrannosť, komfort a intuitívne ovládanie. Celou kabínou sa prelína precízne dielenské spracovanie a vysoko kvalitné materiály.

Stredová konzola inšpirovaná historickým dedičstvom značky Jeep® má čisté tvary a veľmi vydarene dopĺňa dizajn horizontálne usporiadanej palubnej dosky. Každý stupeň výbavy sa potom môže pochváliť špecifickou úpravou stredovej konzoly. Funkčné prvky, vrátane ovládačov klimatizácie a hlasitosti audiosystému, dobíjania a konektorov mediálnych zariadení a tiež tlačidlá systému Engine Stop Start (ESS), sú navrhnuté pre rýchle nájdenie a ľahkú dosiahnuteľnosť.

Stredová konzola hostí 7- alebo voliteľnú 8,4palcovú dotykovú obrazovku štvrtej generácie systému UconnectTM. Panel s kontrolnými ukazovateľmi využíva 3,5- alebo 7palcový TFT informačný LED displej. Ten vodičovi dovoľuje nastaviť informácie viac ako 100 spôsobmi pre ľahší prístup počas jazdy. Displej bude štandardom verzií Overland a Rubicon.

Zadné sedadlá využívajú úplne jedinečný dizajn s uzamykateľným úložným priestorom pod sedádlami. Sedadlá je možné navyše úplne sklopiť a využiť tak celú vnútornú dĺžku kabíny pre uloženie dlhších predmetov. Celý interiér modelu Gladiator je charakteristický chytrými úložnými riešeniami vrátane odolných sieťovaných vreciek, ktoré zaberajú celú dĺžku dverí, a mnohých miest pre uloženie telefónu.

Po vyklopení sedadiel zadných sedadiel je možné využiť otvorené úložné priestory v podlahe. Voliteľná uzamykateľná priehradka potom umožňuje bezpečné uloženie dôležitých predmetov v prípade stiahnutej strechy alebo odstránenia dverí.

Nový Jeep® Gladiator vyniká svojou funkčnosťou a užívateľsky prívetivými funkciami. Výhradne pre verziu Gladiator Rubicon je určená predná offroadová kamera, ktorá umožňuje jednoduchý prehľad o prekážkach v teréne. Predná kamera je umiestnená za prostredným otvorom mriežky chladiča a aktivuje sa na obrazovke prostredníctvom Off-road Pages. Táto kamera sa u modelu značky Jeep® objavuje vôbec po prvýkrát a jej cieľom je ponúknuť väčšiu funkčnosť a bezpečnosť počas jazdy v teréne. Pre väčšiu praktickosť ponúka samočistiacu funkciu, vďaka ktorej zostáva kamera čistá aj po absolvovaní extrémnych offroadových pasáží.

Audiosystém ponúka možnosť subwoofera a prenosného bezdrôtového reproduktora umiestneného za zadnými sedadlami, ktorý dovoľuje počúvanie hudby počas prestávok pri extrémnych dobrodružstvách. LED osvetlenie v zadnom obložení osvetľuje úložný priestor a dobíjaciu stanicu bezdrôtového reproduktora.

Pokročilé a hospodárne pohonné jednotky
Nový Jeep® Gladiator ponúkne osvedčený zážihový motor 3.6 Pentastar V-6 – k dispozícii iba na mimoeurópskych trhoch vrátane Blízkeho východu – a nový dieselový motor 3.0 EcoDiesel V-6, ktorý bude jedinou motorizáciou európskeho trhu.

Motor 3.6 Pentastar V-6 poskytuje výkon 285 k, krútiaci moment 347 Nm a už v štandarde využíva funkciu Engine Stop-Start (ESS). Navrhnutý bol tak, aby poskytoval vysoký krútiaci moment v širokom spektre otáčok, najmä potom v nízkych otáčkach, čo je úplne zásadný predpoklad pre jazdu v extrémnom teréne.

Dieselový motor 3.0 EcoDiesel bude k dispozícii pre všetky modely Gladiator na európskom trhu. Očakáva sa, že ponúkne výkon 260 k a krútiaci moment 600 Nm. Aj táto motorizácia bude štandardne spojená so systémom Engine Stop-Start (ESS). Agregát navrhnutý spoločnosťou FCA EMEA zahŕňa dômyselnú technológiu turbodúchadla s ložiskami s nízkym valivým trením pre výkon v nízkych otáčkach.

Nový Jeep® Gladiator ponúkne osemstupňovú automatickú prevodovku, ktorá optimalizuje výkon v teréne a umožňuje hladkú jazdu aj efektívny prenos výkonu v diaľničných rýchlostiach. Osemstupňová automatická prevodovka je k dispozícii u všetkých modelov Gladiator.

Najschopnejší stredne veľký pick-up bez kompromisov

Nový Jeep® Gladiator poskytuje legendárne offroadové schopnosti, ktoré vychádzajú z dvoch pokročilých systémov pohonu všetkých kolies. Systém pohonu všetkých kolies Command-Trac, ktorý je štandardom modelov Sport a Overland, využíva dvojstupňovú rozdeľovaciu prevodovku s redukovaným prevodovým pomerom 2,72: 1 a tretiu generáciu ťažkých náprav Dana 44 s prevodovým pomerom 3,73.

U verzie Gladiator Rubicon bol použitý systém pohonu všetkých kolies Rock-Trac, ktorý je spojený s treťou generáciou ťažkých náprav Dana 44 vpredu aj vzadu s redukovaným prevodovým pomerom 4: 1.

Gladiator Rubicon ponúka väčší výkyv náprav a celkovú dráhu zavesenia, k čomu im pomáha v segmente úplne ojedinelý elektronicky odpojiteľný stabilizátor prednej nápravy. So štandardnou osemstupňovou automatickou prevodovkou dosahuje Gladiator Rubicon pôsobivého plazivého prevodu 77.2: 1, čo zjednodušuje prekonávanie akýchkoľvek prekážok v teréne.

Tak Command-Trac, ako aj Rock-Trac ponúkajú riadenie krútiaceho momentu, čo umožňuje optimálnu trakciu v podmienkach nízkej priľnavosti. Voliteľný zadný diferenciál so zvýšenou svornosťou Trac-Lok u modelov Sport a Overland zaisťuje mimoriadny krútiaci moment a trakciu na klzkom povrchu, akým je piesok, štrk, sneh alebo ľad.

Všetky tri stupne výbavy Gladiator Sport, Overland a Rubicon získali logo Trail Rated vďaka svojim legendárnym schopnostiam Jeep® 4×4, ktoré zahŕňajú nasledovné funkcie:

 • Systém pohonu všetkých kolies Command-Trac s plazivým prevodom 2,72: 1, ktorý je štandardom modelov Sport a Overland;
 • Systém pohonu všetkých kolies Rock-Trac s redukovaným prevodovým pomerom 4: 1 a uzávierkami diferenciálov Tru-Lok, ktorý je štandardom verzie Rubicon;
 • Ochranné kryty a ťažné oká vzadu;
 • Štandardom verzie Rubicon je zadný offroadový oceľový nárazník a voliteľne je potom dispozícii aj predný oceľový nárazník s odnímateľnými koncami pripravený pre montáž navijaku;
 • Nájazdový uhol 43,6 stupňa, prechodový uhol 20,3 stupňa, uhol zjazdu 26 stupňov a svetlá výška 28,2 centimetrov;
 • Agresívne voliteľné 17palcové offroadové kolesá, verzia Rubicon využíva 32palcové pneumatiky už v štandarde;
 • Brodivosť až 76 centimetrov;
 • Ťažná kapacita až 2722 kg a užitočné zaťaženie 725 kg.

Robustná konštrukcia s karosériou sediacou na ráme je základom legendárnej úžitkovej hodnoty a odolnosti pick-upov Jeep®  

Jeep® Gladiator využíva dizajn karosérie posadenej na ráme a vynikajúceho päťprvkového zavesenia kolies, ktoré zlepšuje schopnosti a poskytuje skvelú dynamiku na vozovke aj vysokú úroveň bezpečnosti.

Dizajn karosérie posadenej na ráme využíva pokročilé materiály a konštrukciu pre nízku hmotnosť a zároveň pevnosť a odolnosť. Ukážkou môže byť ľahký rám z vysokopevnostnej ocele. V porovnaní s štvordverovým modelom Jeep® Wrangler je rám modelu Gadiator o ďalších 787 mm dlhší, zatiaľ čo rázvor náprav sa predĺžil o 492 mm.

Dlhší rázvor náprav a umiestnenie osi korby za os nápravy viedlo k lepšiemu rozloženiu hmotnosti a oveľa komfortnejším jazdným vlastnostiam pri preprave nákladu. Hnací hriadeľ, brzdy, palivové potrubie a výfukový systém boli predĺžené tak, aby vyhovovali zmenám potrebným pre vytvorenie najschopnejšieho stredne veľkého pick-upu všetkých čias.

Gladiator využíva osvedčené päťprvkové zavesenie predných kolies s vinutými pružinami. Pružiny boli odladené pre optimálnu rovnováhu medzi ovládateľnosťou na vozovke a legendárnymi offroadovými schopnosťami. Výsledkom sú komfortné jazdné vlastnosti v meste aj v teréne, v prázdnom aj plne naloženom stave. Jazdný komfort, nakláňanie karosérie, ovládateľnosť, nosnosť a ťažná kapacita sa výrazne zlepšili vďaka starostlivému naladeniu tlmičov, dorazov a premyslenej stratégii úchytov karosérie na ráme.

 Kompletná paleta štandardných a voliteľných prvkov bezpečnosti

Bezpečnosť a ochrana posádky boli pri konštrukcii nového modelu Jeep Gladiator úplne zásadné. Voliteľné prvky zahŕňajú sledovanie mŕtveho uhla, detekciu kríženia dráhy za vozidlom, prednú offroadovú kameru, varovanie pred čelným nárazom Plus a adaptívny tempomat Plus s funkciou Stop & Go. Štandardom je zadná cúvacia kamera Parkview s dynamickým navádzaním, predný a zadný parkovací asistent a elektronická kontrola stability ESC s elektronickou kontrolou proti prevráteniu ERM.

 Štvrtá generácia systému UconnectTM ponúka pokročilé technológie

Nový Jeep® Gladiator ponúka dva infotelematické systémy UconnectTM – UconnectTM 7″ a 8.4″ NAV, ktoré poskytujú široké možnosti komunikácie, zábavy a navigácie vodičovi aj ostatným cestujúcim. Systémy UconnectTM 7.0 alebo 8.4 NAV ponúkajú jednoducho použiteľné funkcie, vyšší výkon, rýchlejšie reakcie a dotykové obrazovky s vyšším rozlíšením. Nechýba funkcia zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto* pre hands-free telefonovanie, navigáciu a hlasové zadávanie textových správ.

*Aplikácie Apple CarPlay a Android Auto nie sú na slovenskom trhu podporované

 Viac ako 150 exkluzívnych doplnkov Jeep Authentic Accessories powered by Mopar®
Mopar® – značka skupiny FCA zameraná na popredajné služby a produkty všetkých vozidiel skupiny – ponúkne viac ako 150 nových alebo prepracovaných originálnych doplnkov a dielov Jeep® Performance Parts pre personalizáciu nového modelu Jeep® Gladiator. Produkty Mopar® budú zahŕňať príslušenstvo pre aktívny životný štýl a väčšie schopnosti, napríklad látkový kryt korby či polepy. Výkonnostné diely zahŕňajú rúrkové stúpačky, lišty proti kameňom, špecifické kolesá a rad ďalších dielov navrhnutých špeciálne pre nový Jeep Gladiator.

Na stretnutí Camp Jeep® budú k videniu dva modely Jeep® Gladiator.

Zdroj: Jeep

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy