6.9 C
Bratislava
piatok, 23 októbra, 2020
-- Reklama --

Špeciálna edícia 500 Dolcevita oslavuje 62. výročie ikonického Fiatu

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Nálada rokov minulých ožíva prostredníctvom atraktívneho modelu 500 Dolcevita, prvej špeciálnej edície nového radu v bielom odtieni karosérie s bielo-červeno-bielym prúžkom a logom Dolcevita.
  • K dispozícii v dvoch verziách: kabriolet s jedinečnou látkovou strechou s bielo-modrými pruhmi a červeným logom 500 pripomínajúcou farby talianskej Riviéry, a hatchback s presklenou strechou.
  • Očarujúca drevená čelná časť palubnej dosky a nové sedadlá čalúnené kožou Frau vslonovinovej farbe s červeným prešívaním a logom 500 vyjadrujú vycibrenosť a exkluzivitu.
  • Kabriolet Fiat 500C oslavuje tento rok 10. narodeniny.
  • Fiat Dolcevita 500 rozširuje kolekciu viac ako 30 špeciálnych edícií vytvorených počas 12 rokov, ktoré prispeli ku globálnemu úspechu radu 500, ktorý je európskym lídrom segmentu mestských automobilov.
  • Už 2 roky je Fiat 500 najpredávanejším vozidlom skupiny FCA a hlavou rodiny, ktorá nesie jeho meno a pozostáva z modelov 500, 500X a 500L. Tieto modely dosiahli nedávno na európskom trhu významného míľnika, a síce 3 miliónov predaných vozidiel.

V duchu tradícií oslavuje značka Fiat 4. júla výročie modelu 500, originálneho talianskeho majstrovského diela, ktoré v päťdesiatych rokoch prispelo k motorizácii Európy a naďalej ohromuje svojimi rekordami. Dnes sa svetu predstavuje model 500 Dolcevita, ktorý je oslavou zrodenia talianskej ikony 500. Prvá špeciálna edícia nového radu stelesňuje hodnoty talianskej módy a životného štýlu, ktoré v päťdesiatych rokoch ovplyvnili dizajn, módu, umenie, estetiku každodenného života, chute, predstavivosť a pôžitok. To sú ingrediencie, ktoré tvoria osobitosť a šarm Talianska. Fiat 500 je pritom bezpochyby jedným z najznámejších symbolov tejto krajiny. Tohtoročné výročie je o to zaujímavejšie, že súčasne oslavuje významné jubileum celá značka Fiat, a síce 120 rokov existencie, čo je niečo, čím sa môže pochváliť len veľmi málo automobilových výrobcov.  

500 Dolcevita, vycibrená elegancia majstrovského diela v pohybe

Nová špeciálna edícia 500 Dolcevita je určená náročným zákazníkom, ktorí hľadajú exkluzivitu a eleganciu. Rovnaké hodnoty sú základom originálneho talianskeho štýlu, ktorý je v kolektívnej pamäti zdôraznený rokmi Dolce Vita. Nový Fiat 500 Dolcevita sa môže pochváliť exkluzívnou bielou karosériou Gelato zušľachtenou červeno-bielo-červenou linkou. K elegancii prispievajú chrómované logo Dolcevita na zadnej časti, chrómovaná lišta na kapote, chrómované kryty vonkajších spätných zrkadiel a bočné lišty s logom 500. Vzhľad dopĺňajú elegantné 16″ biele zliatinové kolesá s diamantovou úpravou a presklená strecha Skydome u verzie hatchback.

Verzia kabriolet modelu 500 Dolcevita si zaslúži osobitnú zmienku. Vôbec prvýkrát v histórii modelu 500 sa objavuje látková strecha s bielymi a modrými pruhmi a červeným logom 500, ktorá bola inšpirovaná plážovými ležadlami a slnečníkmi talianskej Riviéry šesťdesiatych rokov. Tieto pruhy pripomínajúce biele pláže a modré more boli vytvorené jedinečným výrobným procesom pomocou tkáčskych stavov, ktoré splietajú súčasne modré a biele nite, čo vedie k sviežemu džínsovému efektu, a tiež červené nite pre logo 500, ktoré je exkluzívnym podpisom tejto špeciálnej série. Verzia 500C, teda kabriolet, ktorý je symbolom slobodného a emotívneho prístupu k motorizmu, oslavuje tento rok 10. narodeniny. Neodolateľná 500C predstavená v roku 2009 vzdáva hold otvorenej verzii z roku 1957 a súčasne využíva najmodernejšie riešenia, napríklad látkovú strechu, ktorá je skutočným oknom do neba.

Vycibrená elegancia pripomínajúca svet lodí a jachtingu charakterizuje aj interiér modelu 500 Dolcevita, čo je vidno najmä na drevenej čelnej častio palubnej dosky a kontrastnej linke. Pre zaistenie stabilnosti, pružnosti a odolnosti v priebehu času je drevo aplikované na ultraľahkú karbónovú škrupinu prostredníctvom výrobného procesu, ktorý spája remeselnú výrobu (brúsenie, tónovanie, finálna úprava a kontrola kvality) a priemyselné postupy (razenie, frézovanie a montáž). Drevo, ktoré je najprirodzenejším materiálom, sa tu snúbi s najmodernejšími technológiami pre absolútne výnimočný výsledok. Priestor pre cestujúcich dokonale korešponduje s exteriérom vozidla a je zušľachtený novými sedadlami čalúnenými kožou Frau v slonovinovej farbe s logom 500, červeným lemovaním a látkovou stredovou časťou s prúteným vzorom. Slonovinové farebné schéma sa odráža aj na lemoch podlahových koberčekov.

Fiat 500 Dolcevita je k dispozícii v dvoch konfiguráciách, hatchback a kabriolet. Rad motorizácií tejto špeciálnej edície zahŕňa zážihový motor 1.2 69 k v spojení s manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou Dualogic, a na ďalších trhoch tiež 0.9 TwinAir 85 k a 1.2 LPG 69 k s manuálnymi prevodovkami.

Vzrušenie z šesťdesiatych rokov sa vracia, aby ste mohli ďalej snívať

Nová špeciálna edícia 500 Dolcevita je pozvánkou k oživeniu nálady šesťdesiatych rokov, kedy bol Rím hlavným mestom medzinárodnej leteckej dopravy, domovom elegantných nočných klubov a luxusných hotelov, ktoré priťahovali hercov a spisovateľov, zatiaľ čo politici a VIP hostia sa stretávali pri stoloch trendy kaviarní. Ich príbehy rozprávali fotoreportéri Via Veneto, tzv. paparazzi, ktorí boli mnohokrát svedkami bláznivých nocí. Jedným z nezabudnuteľných obrazov tej doby je slávna scéna Marcella Mastroianniho a Anity Ekberg vo fontáne Trevi z filmu La dolce vita (1960) od Federica Felliniho. Boli to nezabudnuteľné roky Dolce Vita, počas ktorých sa Taliansko reštartovalo s novou hybnosťou a nadšením, často vo vozidlách 500, ktoré boli navrhnuté tak, aby poskytovali cenovo dostupnú odpoveď na rastúcu potrebu mobility a slobody ľudí. Rovnaký vkus ožil aj v najznámejších letoviskách po celej Európe, vrátane Azúrového pobrežia, Forte dei Marmi, Portofina a Capri. Hviezdy tej doby bolo možné vidieť vo vozidle Jolly 500 z roku 1958, známom tiež ako Spiaggina. Jednalo sa o prvú špeciálnu edíciu klasickej 500, čo sme si pripomenuli aj počas minulého leta so špeciálnou edíciou 500 Spiaggina ’58. Radosť a sofistikovanosť šesťdesiatych rokov sa dnes vracia s modelom 500 Dolcevita, ktorý opäť skúma svet módy a lodí, ako 500 Riva (2016) nazývaná tiež „Najmenšou jachtou na svete“ a 500 Anniversario (2017) oslavujúci 60. výročie modelu 500. Nie je náhodou, že rad produktov, ktoré vzišli z kreativity talianskeho priemyslu, napríklad Fiat 500 či skúter Vespa, si získali pevné miesto v kolektívnej pamäti a dodnes sú zdrojom inšpirácie. Sú to nadčasové majstrovské diela a Fiat 500 je jedným z nich.

Ešte väčšia kolekcia pre stanovenie nových rekordov

Nový Fiat 500 Dolcevita rozširuje kolekciu viac ako 30 špeciálnych edícií, ktoré vznikli za posledných 12 rokov. Jedná sa o jedinečné vozidlá, ktoré vychádzali zo spolupráce štylistického centra Fiat a kultových značiek zo sveta módy, luxusných jácht či technológií, a ich cieľom bolo preskúmať neobvyklé teritória. Fiat 500 je skutočným trendesetterom, ktorý nedávno urobil ďalší krok vpred so zavedením noviniek, napríklad dvoch nových verzií Star a Rockstar. Cieľom modernizácie aj nových verzií je upevniť úspech modelu, ktorý vlani, v jedenástom roku svojho života, zažil najlepšie predajné výsledky (takmer 194 000 predaných vozidiel Fiat 500 a Abarth 595). Stal sa najpredávanejším modelom skupiny FCA v posledných dvoch rokoch rovnako ako lídrom segmentu mestských automobilov v Európe. Fiat 500 tiež stál pri zrode celej rodiny nesúcej jeho meno a štýl, ktorá zahŕňa modely 500, 500X a 500L. Táto rodina tento rok dosiahla veľmi významného míľnika, a síce troch miliónov predaných vozidiel v Európe.

Zdroj: Fiat

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy