6.9 C
Bratislava
sobota, 5 decembra, 2020
-- Reklama --

Jeep® Renegade 2020: viac technológií, konektivity a bezpečnosti s novými službami Uconnect

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • Jeep® Renegade modelového roka 2020 je prvým modelom FCA v Európe vybaveným zariadením Uconnect Box pre prístup k službám Uconnect a novej mobilnej aplikácii My Uconnect.
  • Nový Uconnect Box poskytuje konektivitu na palube a je schopný zdieľať dáta s ďalšími zariadeniami.
  • Systém je rozšíriteľný a umožňuje aktualizáciu online ako ostatné digitálne zariadenia. K dispozícii sú služby poskytované už v štandarde aj príplatkové.
  • Široké možnosti personalizácie pre stále rozmanitejší rad. Úplne nový modrý odtieň karosérie Blue Shade, šesť stupňov výbavy, sedem kombinácií hnacieho ústrojenstva, tri prevodovky a možnosť voľby pohonu predných alebo všetkých štyroch kolies.
  • Po viac ako jednom milióne predaných vozidiel po celom svete pokračuje prvé SUV značky Jeep®vyrábané v Taliansku v evolúcii, ktorá zahŕňa okrem iného aj model Renegade PHEV. Ten značka Jeep® uvedie na trh v roku 2020 ako priekopníka novej plug-in hybridnej technológie.
  • Uvedenie nového modelu Jeep® Renegade modelového roku 2020 so zariadením Uconnect Box je súčasťou nového globálneho projektu vozidiel ponúkajúcich dokonalú konektivitu, ktorý FCA oznámila tento rok v apríli.

Nový Jeep® Renegade modelového roka 2020 je už možné objednávať. Nový rad ponúka modifikované možnosti konektivity a zdieľanie dát, ktoré odrážajú snahu vyhovieť potrebám stále náročnejších zákazníkov.

Nový Renegade modelového roka 2020 ponúka úplne nový Uconnect Box poskytujúci prístup k službám Uconnect a novej mobilnej aplikácii My Uconnect. Zariadenie je určené pre systémy Uconnect 7″ a 8,4″ NAV. Nový Uconnect Box, ktorý má v modeli Renegade európsku premiéru, ponúka rad služieb, z ktorých niektoré sú štandardom a ďalšie voliteľné. Jednotlivé služby sú dosiahnuteľné prostredníctvom mobilnej aplikácie My Uconnect v mobile, chytrých hodinkách či na internetových stránkach a tiež prostredníctvom tlačidla na strope vozidla alebo obrazovky rádia.

Nové zariadenie Uconnect Box je úplne v súlade s nepretržitou evolúciou značky, ktorá zároveň zostáva verná základným hodnotám Jeep® už takmer 80 rokov. Značka Jeep® bola vždy priekopníkom nových segmentov a nových technológií, o čom svedčí aj nedávne predstavenie nových modelov s plug-in hybridnou technológiou (PHEV). Renegade sa stane priekopníkom značky Jeep® na jej ceste k elektrifikácii. Kompaktné SUV značky Jeep®bude prvým modelom FCA v regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika), ktorý dokončí proces elektrifikácie zaisťujúci dokonalú integráciu s technickým usporiadaním SUV Jeep®.

Väčšia bezpečnosť pre dobrodružstvo a slobodu

Nový Uconnect Box ponúka široké možnosti konektivity a rad užitočných služieb pre zvýšenie komfortu a bezpečnosti. Tieto služby sú rozdelené do troch kategórií: Basic (aktivovaná už v továrni) a Standard (vyžaduje aktiváciu zákazníkom), pričom obe sú ponúkané ako štandardná výbava. Tretia možnosť Optional je potom k dispozícii na želanie.

Každá kategória zahŕňa rad balíčkov služieb: My Assistant zahŕňa funkciu SOS volania umožňujúcu posádke privolať pomoc odoslaním pozície vozidla a identifikácie do call centra v prípade nehody alebo núdze, a to prostredníctvom tlačidla SOS na strope, obrazovky systému Uconnect alebo mobilnej aplikácie. V prípade nehody sa volanie aktivuje automaticky. Pokiaľ sa jedná o poruchu, vodič môže zatelefonovať, poskytnúť súradnice vozidla a požiadať o asistenciu. Volanie je možné aktivovať stlačením tlačidla Assist na stropnej konzole a tiež na obrazovke systému Uconnect alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie na chytrom telefóne.

Rovnakým spôsobom je možné požiadať o pomoc Centrum starostlivosti o zákazníkov.

Súčasťou tohto balíka je služba poskytujúca majiteľom každý mesiac informácie (e-mailom) o stave ich vozidla.

Kategória Standard zahŕňa balíčky My Remote, My Car a My Navigation (k dispozícii len u systému 8.4″) ponúkané v štandarde, avšak s nutnou aktiváciou zákazníkom.

My Remote je balíček, ktorý obsahuje rad služieb, vrátane možnosti diaľkového ovládania niektorých funkcií vozidla (uzamknutie/odomknutie dverí, zapnutie výstražných svetiel) z chytrého telefónu alebo chytrých hodiniek, komunikácie s digitálnymi domácimi asistentmi Alexa a Google Home, lokalizácie vozidla a ovládania niektorých parametrov (nastavenie rýchlostného a geografického obmedzenia) vrátane upozornenia, pokiaľ nie sú rešpektované.

My Car je služba navrhnutá pre sledovanie stavu vozidla a jeho parametrov za všetkých okolností.

My Navigation (k dispozícii len pre systém Uconnect 8.4″ NAV) zahŕňa aplikácie pre diaľkové vyhľadávanie destinácií a bodov záujmu a tiež upozornenie týkajúce sa dopravy, počasia a umiestnenia rýchlostných radarov. Súčasťou balíčka je aj služba Send & Go, ktorá vodičovi umožňuje odoslať z chytrého telefónu alebo internetového portálu adresu priamo do navigačného systému vozidla.

Služby Uconnect dopĺňajú voliteľné balíčky Optional, ktoré je možné zakúpiť na internetových stránkach. Zahŕňajú balíčky My Wi-Fi, My Theft Assistance a My Fleet Manager.

My Wi-Fi je služba prístupového bodu Wi-Fi dostupná na hlavných trhoch, ktorá užívateľovi umožňuje pripojiť k hotspotu vozidla až osem zariadení súčasne. Táto služba je súčasťou zavádzacej ponuky služieb Uconnect a zahŕňa bezplatné skúšobné obdobie po dobu 3 mesiacov s objemom dát 1 GB.

My Theft Assistance je služba, ktorá majiteľa vozidla upozorní na pokus o krádež, pohyb vozidla alebo manipulácii so zariadením Uconnect Box a ponúka aj aktívnu podporu pre nájdenie vozidla.

Služba My Fleet Manager je určená pre správu malých flotíl.

Kompletné služby Uconnect vrátane aktualizácií a ďalších noviniek budú k dispozícii po komerčnom uvedení na trh.

Uvedenie modelu Jeep® Renegade modelového roka 2020 so zariadením Uconnect Box je súčasťou nového globálneho projektu vozidiel ponúkajúcich dokonalú konektivitu, ktorý FCA oznámila tento rok v apríli s cieľom zlepšiť schopnosti svojich vozidiel po celom svete.

Šitý na mieru a pritom vždy originálny

Pokiaľ ide o možnosti personalizácie, Jeep® Renegade je na vrchole svojho segmentu. Zákazníkom ponúka nepreberné možnosti prispôsobenia vozidla ich potrebám a požiadavkám. Od októbra tohto roka je k dispozícii úplne nový odtieň karosérie Blue Shade, ktorý dopĺňa nedávno uvedené farby sivá Sting a Bikini a štandardnú ponuku modelového roka 2020 (biela Alpine, čierna Solid, červená Colorado, oranžová Omaha, Glacier, čierna Carbon, sivá Granite Crystal Metallic, modrá Jetset a matne zelená – niektoré v kombinácii s čiernou strechou). Možnosti personalizácie pokračujú u výberu jedného zo štyroch stupňov výbavy (Sport, Longitude, Limited a Trailhawk) alebo jednej z dvoch špeciálnych edícií (S-Limited a Night Eagle). Ani tým ale možnosti personalizácie nekončia. Zákazník môže voliť zo siedmich rôznych kombinácií hnacieho ústrojenstva s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Paleta motorizácií zahŕňa preplňovaný trojvalec 1.0 s výkonom 120 k a krútiacim momentom 190 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a preplňovaný štvorvalec 1.3 s výkonom 150 k a krútiacim momentom 270 Nm v kombinácii s dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT a pohonom predných kolies. K dispozícii je aj živý motor 1.3 s výkonom 180 k a krútiacim momentom 270 Nm, ktorý je spojený s deväťstupňovou automatickou prevodovkou s meničom momentu a pohonom všetkých kolies. Rad dopĺňa dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k a krútiacim momentom 320 Nm, ktorý je spojený so šesťstupňovou manuálnou alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT, v oboch prípadoch s pohonom predných kolies. A nakoniec je tu dieselový motor 2.0 MultiJet II s výkonom 140 k s krútiacim momentom 350 Nm v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou alebo 170 k a 350 Nm s deväťstupňovou automatickou prevodovkou, oba s pohonom všetkých kolies s plazivým prevodom.

Celosvetový hit s viac ako jedným miliónom predaných vozidiel

Jeep® Renegade, ktorý bol na trh uvedený v roku 2014, doviedol značku Jeep® k rekordným predajom na európskych trhoch. Renegade bol tiež prvým vozidlom značky vyrábaným mimo USA, konkrétne v závode SATA v talianskom Melfi. Vyrábaný je na troch kontinentoch, okrem Európy sa montuje aj v závode GAC FCA v čínskom Guangzhou a Pernambuco v Brazílii. Od roku 2014 bolo po celom svete predaných cez jeden milión vozidiel. V prvom štvrťroku tohto roka sa Renegade podieľal na celkových predajoch značky Jeep® v Európe 45 percentami, čo potvrdzuje jeho úlohu najpredávanejšieho modelu značky Jeep® s 10percentým nárastom oproti rovnakému obdobiu minulého roka.  

Zdroj: Jeep

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy