6.9 C
Bratislava
utorok, 11 augusta, 2020

Elektrický Ford Mustang Mach-E prináša výkon, štýl a slobodu pre novú generáciu vodičov

Najnovšie

Nový Hyundai i30: elegantnejší, bezpečnejší a efektívnejší

S pokročilými bezpečnostnými systémami, špičkovou konektivitou, širokou paletou motorizácií a s novým elegantným dizajnom je nový Hyundai i30 ešte atraktívnejší. O hospodárnu...

Úplne nový Hyundai i20: emotívny dizajn sa spája s pokročilými technológiami

Úplne nový Hyundai je prvým európskym modelom značky i20 s kompletne novým vzhľadom, ktorý používa dizajnový jazyk automobilky...

Nová ŠKODA OCTAVIA vstupuje na slovenský trh s cenou od 17790 eur

Autorizovaní predajcovia značky ŠKODA po celom Slovensku počnúc dneškom prijímajú objednávky na nový model ŠKODA OCTAVIA vo verzii...
  • Prvýkrát v 55 ročnej histórii Mustangu rozširuje Ford tento modelový rad o elektromobil. Čisto elektrický Mustang Mach-E sa v ponuke značky zaradí po bok Mustangov fastback a convertible. Má úplne nový informačný a zábavný systém i online funkcie.
  • Od základu novo skonštruovaný automobil symbolizuje pre Ford začiatok novej éry. Ide o jeden zo 14 nových elektrifikovaných modelov, ktoré značka uvedie na európske trhy do konca roka 2020 Mustang Mach-E GT podľa predbežných údajov ponúkne výkon 342 kW (465 k), krútiaci moment 830 Nm a zrýchlenie z nuly na 100 km / h za menej ako päť sekúnd.
  • Celkový dojazd na jedno nabitie dosahuje podľa metodiky WLTP až 600 km. Palubný systém dovedie vodiča k verejným nabíjačkám v okolí, odporučí, kde nabíjať na dlhších cestách, a sprostredkuje prístup k sieti viac ako 125 000 nabíjacích miest siete FordPass Charging Network v 21 krajinách Európy.

Mustang znamená slobodu, pokrok, dynamiku a tiež porciu istého rebelantstva. Teraz je Mustang pripravený nanovo definovať tieto hodnoty pre elektrickú budúcnosť. Ponúka viac priestoru a vďaka aktualizáciám na diaľku (over-the-air) sa bude vo vlastníctve zákazníkov priebežne vylepšovať.

„Na historicky prvom autosalóne v Detroite Henry Ford povedal, že pracuje na niečom, čo zasiahne svet ako úder blesku,“ povedal Bill Ford, výkonný predseda FORD MOTOR COMPANY. „Mal na mysli Model-T. Dnes FORD MOTOR COMPANY s hrdosťou predstavuje automobil, ktorý opäť udrie ako blesk. Nový Mustang Mach-E s čisto elektrickým pohonom. Je rýchly. Je zábavný. Stelesňuje slobodu. Pre novú generáciu vodičov Mustangu. “

Vývojový proces bol úplne zameraný na potreby a priania zákazníkov. Výsledkom je atraktívne, elegantné a dynamické SUV s podmanivým jazdným prejavom a najmodernejšou online konektivitou, vďaka ktorej sa bude Mustang Mach-E v priebehu času postupne vylepšovať.

Od uvedenia na trh koncom roka 2020 bude Mustang Mach-E ponúkaný vo variantoch so štandardným a predĺženým dojazdom (líši sa kapacitou vysokonapäťového akumulátora) a s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Variant s väčším akumulátorom a pohonom jednej nápravy by podľa predbežných údajov mal ponúknuť dojazd až 600 km.

Pre konfiguráciu s predĺženým dojazdom a pohonom všetkých kolies Ford predbežne počíta s najvyšším výkonom 248 kW (337 k) a krútiacim momentom 565 Nm. Ešte oslnivejšie parametre ponúkne špeciálny športový model GT: 342 kW (465 k), 830 Nm a zrýchlenie z nuly na 100 km / h za menej ako päť sekund.

Elektrizujúca dynamika

Mustang Mach-E dáva na výber z troch jazdných režimov: Whisper, Engage a Unbridled. Každý z nich ponúka špecifickú kombináciu nastavení systémov vozidla a zmyslových zážitkov. V závislosti na zvolenom režime sa mení napríklad odozva riadenia, ale aj nepriame osvetlenie interiéru, zvukový prejav či animácie na digitálnom prístrojovom štíte.

Novo riešený systém pohonu všetkých kolies Mach-E 4X nezávisle rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu. Výsledkom je ešte lepšia akcelerácia aj ovládateľnosť ako u modelov so zadným pohonom. Ford podrobil systém náročnému testovania na mokrom i zasneženom povrchu.

Mustang Mach-E bude k dispozícii s novými hliníkovými brzdami Brembo Flexira, ktoré pri rozmeroch plávajúceho strmeňa zachovávajú funkčnosť pevného strmeňa. Mustang Mach-E GT je navyše vybavený adaptívnymi tlmičmi pruženia MagneRide, ktoré ďalej zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla v hraničných situáciách a súčasne zvyšujú jazdný komfort.

Technológia, ktorá sa dokonale prispôsobí vášmu životnému štýlu

V Mustangu Mach-E oslavuje premiéru nová generácia komunikačného a zábavného systému SYNC. Má moderné užívateľské rozhranie, dokáže sa učiť podľa preferencií vodiča a vďaka aktualizáciám na diaľku sa bude postupne vylepšovať. Obrazovka s uhlopriečkou 15,5 palca sa zaobíde bez komplikovanej štruktúry menu a možno ju ovládať gestami, ktoré má zažité každý majiteľ chytrého telefónu.

Výpočtový výkon vzrástol oproti systému SYNC 3 dvojnásobne. Systém prináša aj online pripojenie s cloudovými službami a konverzačné hlasové ovládanie. Navyše podporuje bezdrôtové pripojenie k Apple CarPlay, Android Auto i AppLink.

Aktualizácie sa nebudú týkať iba SYNC, ale aj ďalších systémov vozidla. Mustang Mach-E sa tak môže vo vlastníctve zákazníkov postupne zdokonaľovať v najrôznejších oblastiach vrátane napríklad jazdných výkonov.

Nový pohľad na Mustang

Vďaka novej elektrickej platforme s vysokonapäťovým akumulátorom pod podlahou vozidla mohli dizajnéri a konštruktéri Fordu stvoriť automobil, ktorý sa svojím vzhľadom odvoláva na slávny Mustang a pritom ponúka priestor ako SUV.

Mustang Mach-E je na prvý pohľad Mustang. Dlhá, dramaticky tvarovaná kapota, charakteristicky tvarovaná zadná časť, agresívne svetlomety aj nezameniteľné trojdielne zadné svetlá, to všetko sú typické znaky legendárneho športového vozidla. Zásluhou dômyselne riešeného internéru ponúka prekvapivo veľa miesta na zadných sedadlách aj v batožinovom priestore.

Ďalšie prekvapenie ukrýva Mustang Mach-E pod kapotou. Jedná sa o úložný priestor s vypúšťacou zátkou. Pri objeme sto litrov je dostatočne veľký na bežnú príručnú batožinu a vďaka možnosti jednoduchého vypláchnutia sa hodí k prevozu zablateného športového oblečenia, plážovej výbavy a pod.

Zdroj: Ford

- Reklama -

Odporúčame

Nový Hyundai i30: elegantnejší, bezpečnejší a efektívnejší

S pokročilými bezpečnostnými systémami, špičkovou konektivitou, širokou paletou motorizácií a s novým elegantným dizajnom je nový Hyundai i30 ešte atraktívnejší. O hospodárnu...

Nová ŠKODA OCTAVIA vstupuje na slovenský trh s cenou od 17790 eur

Autorizovaní predajcovia značky ŠKODA po celom Slovensku počnúc dneškom prijímajú objednávky na nový model ŠKODA OCTAVIA vo verzii combi, verzia liftback bude dostupná...

Volvo a China Unicom spolupracujú na vývoji technológie 5G

Spoločnosť Volvo Cars a popredný poskytovateľ telekomunikačných služieb China Unicom spojili sily s cieľom použiť budúcu generáciu technológie mobilných sietí 5G na komunikáciu medzi...

CES 2020: Mercedes-Benz vyvíja v spolupráci s filmami AVATAR víziu budúcej mobility: koncepčné vozidlo VISION AVTR

Vynálezca automobilu ponúkol na výstave CES 2020 s koncepčným vozidlom inšpirovaným filmom AVATAR Mercedes-Benz VISION AVTR náhľad na trvalo udržateľnú mobilitu budúcnosti. Koncepčné vozidlo...

Nový model Subaru Forester e-BOXER Ocenený Euro NCAP ako najlepšie auto triedy za rok 2019

• Organizácia Euro NCAP vyhlásila model Subaru Forester e-BOXER za najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV. • Ide už o druhý titul „Najlepšie auto triedy“, ktorý...
- Reklama -

Ďalšie správy