6.9 C
Bratislava
streda, 28 októbra, 2020
-- Reklama --

Alfa Romeo: 110 rokov úchvatnej histórie

Najnovšie

Volvo Cars má za cieľ transformovať predaj vozidiel viac na online

Spoločnosť Volvo Cars zásadne modernizuje a zdokonaľuje spôsob, akým si zákazníci kupujú, prenajímajú, predplácajú a servisujú svoje vozidlá, pričom...

Volkswagen bol dobre pripravený na zrušený ženevský autosalón 2020

Touareg R* s pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 340 kW (462 k) ako najvýkonnejší model značky Modelový...

ŠKODA ENYAQ 𝗶V sa predstaví ako riaditeľské vozidlo na Tour de France

ŠKODA ENYAQ iV sa po prvý raz objaví ako “veliteľská centrála” riaditeľa pretekov Christiana Prudhomma a závodných komisárov Tour...
  • 24. júna si pripomenieme 110. výročie založenia Alfy Romeo, značky, ktorá sa nezmazateľne zapísala do histórie aj sŕdc nespočetných fanúšikov motorizmu.
  • Pre toto výročie pripravilo štylistické centrum Alfy Romeo nové logo „110“, ktoré vychádza z ikonických prvkov značky, dokonale vystihuje dynamiku vozidiel Alfa Romeo a zdôrazňuje puto medzi minulosťou a budúcnosťou.
  • Výročie bude značka oslavovať so svojimi priaznivcami na mnohých akciách, počnúc historickými pretekmi Mille Miglia a festivalom rýchlosti v Goodwoode a končiac veľkolepou oslavou v múzeu značky v Arese. 110. narodeniny Alfy Romeo sú veľkým dňom pre všetkých fanúšikov motorizmu nie len pre priaznivcov Alfy Romeo.
  • Oslavy 110. výročia bude sprevádzať rad publikácií ilustrujúcich najvýznamnejšie momenty v dejinách Alfy Romeo v 20. aj 21. storočí.
  • Alfa Romeo je značkou, bez ktorej si históriu motorizmu ani nemožno predstaviť. Talianska značka nie je len v srdciach svojich priaznivcov, ale aj všetkých fanúšikov automobilov.

24. júna 2020 dosiahne Alfa Romeo ďalšieho prestížneho míľnika. Oslávi 110. rokov technických inovácií, športových úspechov a nezabudnuteľných výtvorov na štyroch kolesách. Pre oslavu tejto udalosti pripravilo štylistické centrum Alfy Romeo špecifické logo, ktoré sa objaví aj na ich vozidlách a bude sprevádzať všetky iniciatívy značky v roku 2020. A treba dodať, že tento rok bude akciami doslova nabitý.

Sústrediť všetky aktivity a oslavy takto dôležitých narodenín do jediného dňa by nebolo možné, a preto sa značka rozhodla prekvapiť svojich priaznivcov aj ostatných fanúšikov motorizmu celým kalendárom podujatí. Okrem toho pripravila niekoľko nových publikácií rozprávajúcich príbeh Alfy Romeo z najrôznejších perspektív.

Nové logo 110 Alfa Romeo

Na počesť 110. výročia vytvorilo štylistické centrum Alfy Romeo špecifické logo, ktoré demonštruje silné stránky značky a jej schopnosť dokonale kombinovať technológie, potešenie z jazdy a krásu. Logo tvorí špecifická grafika číslice 110. Prvé dve číslice „1“ sú vyobrazené v perspektíve, čo vytvára dojem prechodu z minulosti do súčasnosti a sú zakončené číslicou „0“. Jeden z najznámejších prvkov loga Alfa Romeo tzv. Biscione (had požierajúci človeka, symbol mesta Milána) sa nachádza v číslici 0. Spodnú kruhovú časť loga zdobí nápis 1910–2020.

Ikonické logo s číslicami bude okamžite rozpoznateľné, rovnako ako každý automobil, ktorý ho ponesie.

Centrom osláv bude múzeum v Arese

Pre oslavu takto významnej udalosti prichádzalo do úvahy iba jediné miesto, múzeum Alfy Romeo v Arese. 24. júna tu oslávia tento významný míľnik kluby aj fanúšikovia značky. Toto miesto je maximálne prestížne a hostí najdôležitejšie výtvory značky, čím vytvára doslova hmatateľný most medzi dobami aj generáciami. Slávnostného sfúknutia sviečok sa môže zúčastniť prakticky každý fanúšik. Okolo 24. júna budú mať ale fanúšikovia aj celý rad iných príležitostí, ako osláviť výročie Alfy Romeo a pripomenúť si jej slávnu históriu, ktorá aj dnes inšpiruje tvorcov a ovplyvňuje budúcnosť.

Vášeň Alfy Romeo na hlavných motoristických festivaloch

Alfa Romeo bola vždy v centre diania najvýznamnejších automobilových alebo športových podujatí. To najlepšie demonštruje jej puto so závodom Mille Miglia, ktoré sa každým rokom ešte viac prehlbuje. V minulom roku sa Alfa Romeo postavila hneď na dva stupne víťazov tohto závodu a získala tiež sponzorský pohár Sponsor Team Trophy. Drahokamy, akými sú modely 6C 1500 SS z roku 1928, 6C 1750 Zagato z roku 1929 alebo 6C 1750 SS Young z roku 1929, síce už boli v uliciach a na zaujímavých miestach Talianska k videniu mnohokrát, v rámci osláv 110. výročia Alfy Romeo sa však tieto historické modely objavia priamo v závode Freccia Rossa (čiže závode červených šípiek), ako je Mille Miglia nazývaný, na trati Brescia-Rím-Brescia (od 13. do 16. júla). Na tomto mieste potom prebehne aj nezabudnuteľná oslava.

Prekvapenie bude čakať aj na návštevníkov festivalu rýchlosti v Goodwoode, ktorý prebehne od 9. do 12. júla. Čestným hosťom tejto veľkolepej akcie pre všetkých priaznivcov štyroch kolies bude samozrejme Alfa Romeo. Pocty sa dočká tak v parku okolo Goodwood House ako aj počas legendárnej jazdy do vrchu Hillclimb.

Tieto a mnoho ďalších podujatí počas celého tohto roka ďalej upevnia legendárne postavenie značky Alfa Romeo v srdciach nadšených motoristov, zvlášť tých, ktorí sa rozhodnúť zasadnúť za volant týchto mechanických stvorení, užiť si potešenie z jazdy a uspokojiť svoju vášeň.

Cesta Alfy Romeo, ktorá začala už v roku 1910 je lemovaná medzinárodným úspechom, skvelými motormi, inovatívnymi technológiami, adrenalínom, bohatou históriou a ohromnou zábavou: výročie Alfy Romeo je veľkým dňom pre všetkých fanúšikov motorizmu.

Zdroj: Alfa Romeo

- Reklama -

Odporúčame

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a...

Nový Mercedes-AMG GT Black Series

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný motor V8 AMG všetkých čias, najexpresívnejší dizajn, najprepracovanejšia aerodynamika s aktívnymi prvkami vrátane špeciálnych vysúvacích krídiel vpredu aj vzadu a takmer kompletne zakrytej...

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell....

BMW radu 8 Golden Thunder Edition

Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s...

Fiat Concept Centoventi získal v ankete Car Design News cenu „Najlepšie koncepčné vozidlo roka 2019“

Fiat Concept Centoventi zvíťazil v ankete Car Design News v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo“. Podľa medzinárodnej poroty toto revolučné vozidlo vyniká inovatívnou modulárnou...
- Reklama -

Ďalšie správy