6.9 C
Bratislava
streda, 25 mája, 2022

┼áKODA ENYAQ ­ŁŚÂV sa predstav├ş ako riadite─żsk├ę vozidlo na Tour de France

Odpor├║─Źame

  • ┼áKODA ENYAQ iV sa po prv├Ż raz objav├ş ako ÔÇťvelite─żsk├í centr├ílaÔÇŁ riadite─ża pretekov Christiana Prudhomma a z├ívodn├Żch komis├írov Tour de France
  • ┼áKODA AUTO sa po─Źas tohtoro─Źnej Tour de France zameriava predov┼íetk├Żm na udr┼żate─żnos┼ą a elektromobilitu
  • ─îesk├í automobilka je ofici├ílnym hlavn├Żm partnerom najv├Ą─Ź┼í├şch cyklistick├Żch pretekov sveta u┼ż od roku 2004

Po dne┼ínej svetovej premi├ęre v Prahe sa nov├Ż model ┼áKODA ENYAQ ­ŁŚÂV postav├ş do ┼żiary reflektorov tie┼ż zajtra na Tour de France: riadite─ż pretekov Christian Prudhomme vyu┼żije prv├Ż model zna─Źky ┼áKODA, postaven├Ż na b├íze modul├írnej platformy pre elektromobily (MEB), ako riadite─żsk├ę vozidlo na 183 kilometrov dlhej etape ved├║cej z Gap do Privas. V nasleduj├║cich t├Ż┼żd┼łoch povedie nov├í elektrick├í vlajkov├í lo─Ć zna─Źky ┼áKODA cyklistov e┼íte v ─Ćal┼í├şch dvoch etap├ích a umo┼żn├ş tak svojou ┼íirokou ┼ípeci├ílnou v├Żbavou bezprobl├ęmov├║ koordin├íciu pretekov.

Po svojej dne┼ínej svetovej premi├ęre v ─Źeskej metropole Praha preuk├í┼że ┼áKODA ENYAQ ­ŁŚÂV u┼ż zajtra svoje ┼íportov├ę kvality ako riadite─żsk├ę vozidlo na Tour de France. Prv├Ż model zna─Źky ┼áKODA na b├íze modul├írnej platformy pre elektromobily (MEB) bol na rolu „velite─żskej centr├íly“ riadite─ża pretekov Christiana Prudhomma d├┤kladne pripravovan├Ż.

─îerveno lakovan├Ż ENYAQ ­ŁŚÂV popri panoramatickej presklenej streche disponuje aj ┼íiestimi ant├ęnami, ┼ípeci├ílnou sir├ęnou, chladni─Źkou a vysoko modern├Żm vel├şnom v zadnej ─Źasti kab├şny. S takou v├Żbavou je mo┼żn├ę na palube vozidla prij├şma┼ą a odovzd├íva┼ą inform├ície, Christian Prudhomme okrem toho m├┤┼że priamo z vozidla vyd├íva┼ą pokyny alebo organizova┼ą prev├ídzku pelot├│nu. Je tie┼ż v neust├ílom kontakte so z├ívodn├Żmi komis├írmi a ─Ćal┼í├şmi organiza─Źn├Żmi vozidlami a odovzd├íva si inform├ície o aktu├ílnom priebehu pretekov. Takto ┼ípeci├ílne upraven├Ż ENYAQ ­ŁŚÂV m├í tie┼ż spevnen├Ż podvozok, aby odolal n├íro─Źn├Żm podmienkam po─Źas pretekov. Vzh─żad vozidla potom dokres─żuje branding so sponzormi pretekov. Na tomto walkaround videu sa m├┤┼żete pozrie┼ą, ako tak├í prestavba vyzer├í. Pre viac inform├íci├ş nav┼ít├şvte web WeLoveCycling.com.

Okrem zajtraj┼íej 183-kilometrovej etapy z Gap do Privas odprevad├ş nov├í vlajkov├í lo─Ć zna─Źky ┼áKODA cyklistov tie┼ż pri individu├ílnej ─Źasovke z Lure do La Planche des Belles a naposledy tie┼ż po─Źas z├ívere─Źnej etapy dlhej 122 kilometrov. T├í vedie z Mantes-la-Jolie do Par├ş┼ża, kde pretek├írske pole po 21 absolvovan├Żch etap├ích a celkovo 3 470 kilometroch prejde cie─żom na par├ş┼żskom bulv├íri Champs-├ëlys├ęes.

Pri Tour de France p├┤jde a┼ż 250 vozidiel ┼áKODA, vr├ítane 30 modelov iV

ENYAQ ­ŁŚÂV tak bude s├║─Źas┼ąou flotily a┼ż 250 vozidiel, ktor├ę ┼áKODA pri svojej 17. ├║─Źasti na Tour de France v ├║lohe ofici├ílneho hlavn├ęho partnera poskytne organiz├ítorom a vedeniu pretekov. ─îesk├í automobilka sa pritom tento rok zameriava najm├Ą na trvalo udr┼żate─żn├Ż rozvoj a elektromobilitu: celkovo 30 vozidiel z tohtoro─Źnej flotily tvoria modely rodiny ┼áKODA iV s plug-in-hybridn├Żm alebo ─Źisto bat├ęriov├Żm pohonom. Preto┼że rovnako ako bicykel reprezentuje trvalo udr┼żate─żn├║ individu├ílnu mobilitu, predstavuje Tour de France optim├ílnu mo┼żnos┼ą prezent├ície t├Żchto vozidiel pred medzin├írodn├Żm publikom.

Kampa┼ł zna─Źky ┼áKODA: ÔÇťTo the Greatest Family of all: CyclistsÔÇŁ

Pri pr├şle┼żitosti Tour de France spustila ┼áKODA aj tento rok 360-stup┼łov├║ kampa┼ł s n├ízvom ÔÇťTo the Greatest Family of all: CyclistsÔÇŁ. T├í m├í za ├║lohu v r├ímci celosvetovej cyklistickej komunity rozv├şja┼ą v├í┼íe┼ł pre cyklistiku a t├şmov├ęho ducha. Popri vlastn├Żch webov├Żch str├ínkach WeLoveCycling.com vyu┼ż├şva ─Źesk├í automobilka pre kampa┼ł aj kan├íly na soci├ílnych sie┼ąach alebo telev├şzne spoty.

┼áKODA: so silnou trad├şciou ako motor cyklistiky

┼áKODA p├┤sob├ş popri podpore Tour de France ako „motor cyklistiky“ aj na ─Ćal┼í├şch ├║rovniach. Okrem etapov├Żch pretekov okolo ┼ápanielska La Vuelta, podporuje ┼áKODA cel├Ż rad ─Ćal┼í├şch n├írodn├Żch i medzin├írodn├Żch cyklistick├Żch z├ípolen├ş. Pevn├║ s├║─Źas┼ą roz┼í├şrenej ponuky produktov zna─Źky ┼áKODA tak tvoria aj bicykle ─Źi cyklistick├ę doplnky.

Zdroj: Škoda

Predch├ídzaj├║ci ─Źl├ínok┼áKODA ENYAQ ­ŁŚÂV
─Äal┼í├ş ─Źl├ínokNov├í Trieda S: Za┼żite automobilov├Ż luxus po novom
- Reklama -
- Reklama -